Співробітників українського посольства в Польщі спіймали на контрабанді

Двоє співробітників посольства України у Варшаві намагалися провезти в Польщу валюту, золото і сигарети, повідомив глава МЗС України Дмитро Кулеба. Порушників затримали на кордоні, коли ті їхали на службовому автомобілі з України до Польщі.

“Двох співробітників посольства України в Польщі спіймали на гарячому – їх затримали на кордоні при спробі вивезти на службовому авто з України в Польщу велику кількість валюти, золота і контрабандних сигарет. Випадок для МЗС кричущий … Обох співробітників я негайно відкликав із закордонного відрядження”, – йдеться в повідомленні Кулеби на його сторінці в Facebook.

При цьому глава МЗС України підкреслив, що співробітники диппредставництва більше не будуть працювати в посольстві. Крім того, проти них проведуть дисциплінарне розслідування. За його словами, МЗС буде співпрацювати з правоохоронними органами, а діяти будуть “ретельно і швидко”.

“Корупція всюди, де є люди. Різниця тільки в тому, терплять це чи ні. У МЗС – ні. Ніколи не буду прикривати злодіїв, які думають, що можуть використовувати дипломатичний статус не для служіння державі і народу, а для особистого незаконного збагачення” , – підкреслив Кулеба.  

 

Співробітники посольства України в Польщі перевозили контрабандою:

– 165 200 дол. США
– 70 200 Євро
 – 11 600 злотих
– 16.4 кг золотих виробів
 – 187 ящиків сигарет марки “Life, Complimen”.

Починаючи із 01.01.2020 року по 28.02.2021 року – 50 разів перетинав митний кордон України.

В перевірених документах зазначається, що протягом 50 разів перетину кордону, цим транспортним засобом керували наступні громадяни:

– Пустовід Олександр.
– Йордан Василь.
– Романюк Петро.
– Зінь Назар.
– Куць Олег.
– Сергієнко Олексій.