Спортсменка з Харкова нестиме прапор України на відкритті Олімпіади

   

 

3 лютого імена прапороносців Олімпійської збірної України на Іграх у Пекіні-2022 назвав Національний олімпійський комітет. Як і на попередній Олімпіаді у Токіо, де вперше в історії прапор країни на урочистій церемонії відкриття несли разом одразу двоє спортсменів — чоловік і жінка, ця традиція буде продовжена і на XXIV зимових Олімпійських іграх, які 4 лютого стартують у Пекіні. Такі нововведення пов’язані з активною позицією Міжнародного олімпійського комітету з відстоювання принципів ґендерної рівності.

На урочистій церемонії відкриття синьо-жовтий прапор нестимуть — олімпійський чемпіон з фрістайлу Олександр Абраменко та срібна призерка Юнацьких Олімпійських ігор із фігурного катання Олександра Назарова.

“Насамперед, це велика честь для мене нести прапор своєї країни, за яку виступаєш, яку прославляєш на кожних стартах. Я про це давно мріяв і радий, що мені доручили таку відповідальну місію. Відчуваю гордість і хвилювання одночасно”, — розповів Олександр Абраменко.

Фігуристка з Харкова поділилася, що хотіла нести прапор на минулій Олімпіаді.

“Ще на зимових Іграх у Пхенчхані-2018 я дуже прагнула нести прапор, але розуміла, що для мене це дебютне змагання такого рівня. І тому зараз я дуже щаслива розділити такий урочистий момент зі своїм колегою по команді та усією Україною”, — зазначила Олександра. Назарова.