Свята в школах та дитячих садках можна проводити лише без глядачів та аніматорів

Під час проведення новорічних та різдвяних свят у дитячих садках та школах, необхідно дотримуватися протиепідемічних заходів, які затвердило Міністерство охорони здоров’я України. Це мінімізує ризики інфікування коронавірусом, повідомила пресслужба Головного управління Держпродспоживслужби. Тож свята в закладах освіти потрібно влаштовувати згідно з такими правилами:

  1. Окреме свято для кожного класу чи групи. Наприклад під час святкування у школі на заході можуть бути присутні лише учні одного класу. Участь школярів з інших класів у святі забороняється. Так само в дитячих садочках – свято проводиться лише для дітей однієї навчальної групи.
  2. Присутність глядачів не дозволяється. Традиційно на урочисті заходи новорічних свят у школах чи садочках до дітей приходять батьки та інші члени родини, проте в умовах пандемії це може створити додаткові ризики для здоров’я усіх учасників. Разом з тим, відсутність рідних чи близьких на святі може викликати у дітей, особливо дошкільного віку, стрес. Тому, якщо дитина не хоче брати участь у святі без батьків чи інших членів родини, не варто її змушувати, бажано просто все послідовно роз’яснити.
  3. Участь у святі можуть брати лише працівники закладу освіти. Заборонено запрошувати аніматорів, акторів та інших людей, які б розважали дітей та брали участь у святі.
  4. Після кожного заходу потрібно проводити інтенсивне провітрювання та вологе прибирання приміщення із застосуванням миючих та дезінфікуючих засобів. Також організатори свята мають пам’ятати про недопустимість вживання страв домашнього приготування та заборонених у дитячому харчуванні продуктів.

Крім того, якщо в дитини є симптоми гострого респіраторного захворювання, батькам рекомендують залишити її вдома.