Жителям Харківської області пообіцяли не підвищувати тариф на опалення до кінця опалювального сезону

   

У Харківській ОДА пообіцяли тимчасово не підвищувати тариф на опалення. З 1 лютого ціна за кубометр газу складе 6,99 грн. Ця гранична ціна буде діяти до 31 березня.

Про це на прес-конференції 26 січня сказав радник голови Харківської ОДА Сергій Магдисюк.

“Ми прогнозуємо, що цей тариф на опалення буде діяти до кінця опалювального сезону. Кабміном були проведені консультації з народними депутатами і Нацкомісією. В результаті зустрічі, для 14 облгазів був знижений тариф на розподіл газу “, – сказав він.

Поточна ситуація

У Харкові з січня цього року тариф за розподіл газу – 42 коп. за кубометр. В Харківський області – 1,79 грн за кубометр без ПДВ (з ПДВ – майже 2,15 грн).

Магдисюк повідомив, що не планується підвищувати тарифи на опалення до кінця цього опалювального сезону. Таке рішення прийнято за підсумками наради уряду з Асоціацією міст України, НАК “Нафтогаз” і місцевими керівниками.

“Ми проводимо моніторинг Харківської області, і в даний час ці наміри виконуються”, – сказав він.

Заплановані компенсації

Крім того, Кабмін напрацював кілька рішень про компенсації для деяких споживачів. До них віднесли тих, хто використовує електроопалення.

За словами чиновника, Кабмін готовий виділити 1,4 млрд грн з Держбюджету. Ці гроші підуть на компенсації скасованих пільгових тарифів на електроенергію тим споживачам, що опалюють приміщення електроприладами. Компенсацію нададуть з 1 січня 2021 за перший квартал поточного року.

“Компенсацію отримають жителі будинків, обладнаних електроопалювальними установками, в тому числі і в сільській місцевості. Також право на компенсацію отримають мешканці багатоквартирних будинків, не газифікованих природним газом, де немає системи централізованого теплопостачання. І багатодітні прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу “, – сказав радник губернатора.

Також він повідомив, що, за рішенням Кабміну, штрафи і пеню за несвоєчасно сплачені газ або тепло за січень нараховувати не будуть.

Крім того, уряд обговорює механізм формування справедливої ​​ціни на блакитне паливо для ОСББ та житлових кооперативів.

“Люди повинні розуміти, що нова ціна на газ буде діяти з 1 лютого, тому на платіжках від компанії-постачальника вона буде відображена в березні. Тобто люди відчують рішення, напрацьовані урядом, в березні місяці, коли прийдуть до відділення банку або через Приват24 будуть оплачувати газ, який вони спожили в лютому “, – резюмував він.

Джерело