Цікаві та незвичайні настільні ігри для дорослих
Під час пандемії особливо актуальні розваги, які не потребують збирати велику галасливу компанію. Настільні ігри є яскравим прикладом того, як залишаючись вдома в колі пари друзів можна отримати не менше емоцій, ніж на вечірці. Хороші настільні ігри для дорослих доводять, що це більше не стомлююче проведення часу за давно набридла «монополією».
Сучасні настільні ігри переповнені новими ідеями, які захоплять вас на кілька місяців. Незалежно від того, віддаєте перевагу ви епічні стратегії, Пригоди в підземеллях або головоломки, які ви можете вирішувати в своєму власному темпі, для вас знайдеться настільна гра для компанії за смаком.
Чим цікаві настільні ігри
Настільні ігри цінуються за їх взаємодію, компоненти, виклик і різноманітність. Вони не обов’язково повинні бути пов’язані з перемогою або поразкою. Досвідчені гравці називають 4 речі, які роблять настільну гру цікавою:
- Матеріальність гри. Перш за все, це можливість торкатися до фігур і переставляти їх.
- Різноманітність. Завжди цікаво мати на вибір кілька ігор, які кардинально відрізняються один від одного.
- Інтелектуальний виклик. Прийняття рішень, формування та переформування планів, дослідження та експерименти з різними стратегіями — ось головні особливості хорошої настільної гри.
- Соціальний досвід. Збираючись в колі друзів і будучи об’єднані спільною метою ви краще пізнаєте один одного.
У кожного є історія пов’язана з грою, коли хтось кидав карти і тікає з-за столу, або ж гаряче сперечався граючи в «Монополію». Так що, коли ми фізично ізольовані від зовнішнього світу і в компанії тільки наші близькі, і нам нікуди втекти, щоб випустити пар, чи дійсно настільні ігри-це хороша ідея?
Популярні настільні ігри для компанії
На щастя, настільні ігри не обов’язково повинні бути пов’язані з конфліктами-принаймні, не такими, які призводять до сліз. Сучасні настільні ігри, так звані європейські, зосереджені на конструктивній поведінці, і переможцем зазвичай стає той, хто робить щось першим або краще за всіх, а не той, хто виводить з гри всіх інших. Взаємодія зазвичай добровільна, наприклад торгівля, переговори і подібні внутрішньоігрові можливості обміну.
Наприклад, в Kingdomino гравець, який вибрав в раунді найменш цінну карту, отримує право першого ходу в наступному раунді. У грі Bohnanza гравці керують чергою бобів, які вони повинні посадити в своєму маленькому саду, обмінюючи ті сорти, які вони не можуть використовувати. У “Шарлатанах Кведлінбурга” гравці беруть на себе роль продавців зміїної олії, змагаючись у виготовленні кращих зілля без можливості якось перешкодити супернику. А в грі Azul гравці вибирають з відомого набору плиток, які витягуються випадковим чином на початку раунду.
У деяких настільних іграх, таких як Pandemic, гравці повинні спробувати перемогти в грі разом. Інші настільні ігри носять відверто кооперативний характер, вимагаючи від гравців спільних зусиль, щоб перемогти саму гру. За часів COVID-19 особливо актуальна Pandemic. Це видатна гра, в якій роль кожного гравця пропонує різні навички та здібності, які допомагають зупинити поширення хвороби по всьому світу.
Одноразові кооперативні ігри
Використовуючи інший підхід, деякі нові ігри розглядають спільне вирішення проблем через метафору ескейп-руму-гравці працюють разом, щоб вирішити ряд проблем і в підсумку «втекти» з гри, розвиваючи важливі навички командної роботи. У цих іграх відсутня можливість повторного проходження, тобто одну і ту ж загадку можна вирішити тільки один раз. Зате можна використовувати різні підходи для вирішення проблеми.
У деяких з цих ігор гравці знищують компоненти, щоб вирішити гру, розрізаючи карти і книгу правил і, можливо, навіть знищуючи коробку. В інших використовується користувальницький додаток, щоб ігри можна було передавати друзям і членам сім’ї.
Цікаві ігри для 1 людини
Для тих, хто живе на самоті або кому потрібно трохи відпочити, багато сучасних ігор пропонують варіанти для одиночної гри. Діти, зокрема, можуть отримувати від гри не менше задоволення, ніж від самої гри. Існують складні ігри для дорослих, такі як Agricola. У них пропонуються правила для одиночної гри, де змагальний елемент полягає не в тому, що роблять інші гравці, а у власних досягненнях гравця від партії до партії.