У Харківському зоопарку померла слониха Тенді

У Харківському зоопарку померла слониха Тенді, якій було 23 роки. Причиною стало хронічне захворювання. Про це повідомили в Харківському зоопарку.

Тенді приїхала з Одеси до Харківського зоопарку у віці двох років. Перший час маленька слониха не боліла, близько 10 років тому проявилося спадкове захворювання.

“З часом, коли слоненя почало набирати вагу, в неї помітили проблеми із задніми ногами. Тенді кульгала, неправильно ставила стопу, що призвело до викривлення ніг і системних змін, які не дозволяли нормально рухатися”, – розповів Юрій Даниленко, зав. відділу зоологічної частини №5.

Такі ж проблеми, за його словами, були у батька Тенді, слона Таруна з Одеського зоопарку.

“Вирішено було проконсультуватися з нашими колегами із західних зоопарків. В результаті з’ясувалося, що у Тенді – дисплазія колінних суглобів. Лікування давало тимчасовий ефект, адже повністю вилікувати дане захворювання неможливо”, – говорить завідувачка ветеринарним відділом зоопарку Оксана Даншіна.

В останні тижні стан Тенді стрімко погіршувався. 26 липня, в понеділок, вона померла.

Тенді народилася в Одеському зоопарку 19 липня 1998 року. До Харкова слониха приїхала в жовтні 2000 року. Її назвали Тенді в честь батьків, слонихи Венді і батька Таруна.