У Харкові в пологовому будинку померли дві хворі на COVID-19 породіллі

Інформацію про те, що в Харкові в одному з пологових будинків померли дві вагітні жінки з коронавирусной інфекцією підтвердила заступник Харківського міського голови з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення Світлана Горбунова-Рубан.

У соцмережах з’явилося повідомлення чоловіка однієї з породіль, який зазначає, що обидві жінки хворіли на коронавірус.

За даними чоловіка, його дружина була на восьмому місяці вагітності. У дитини почало погано прослуховуватися серце і після аналізів жінці зробили кесарів розтин. За два дні жінка почала гірше реагувати на повідомлення та нервувати, а також попросила його придбати ліки. Ще днем пізніше у жінки почалася паніка, вона казала, що задихається.

“Я дзвонив лікарям, вони говорили, що у неї панічна атака, поряд з нею завжди хтось є, все під контролем. Мені порадили гарного інфекціоніста, коли він приїхав, як з’ясувалося у неї  був пік цитокінового шторму, який в лікарні не змогли розпізнати”, – написав чоловік.

Жінці ввели ліки і її стан покращувався. Вона мала велике ураження легенів, однак яке саме, з’ясувати не змогли, оскільки жінка була кисневозалежна.

За даними чоловіка, 4 квітня у жінки почала падати сатурація. “Я попросив лікарів проконтролювати, але в цей день у них був наплив тяжких вагітних. Її перевели з концентратора на прямий кисень, сатурація підвищилася”, – написав чоловік.

Жінці стало легше, о 23:00 вона питала у чоловіка, як вимкнути звук на пульсоксиметрі. Він надіслав їй відео, однак вона вже не відповідала.

“За офіційною версією, о 00:30 моєї коханої не стало”, – повідомив чоловік.

За його даними, цієї ж ночі в пологовому будинку померла також 25-річна дівчина. “У свідоцтві про смерть написали гостра легенева недостатність”, – підсумував він.