У Харкові затримали “серійного” псевдомінера

Співробітники Служби безпеки України затримали у Харкові 39-річного чоловіка, який упродовж грудня 2021 року відправив щонайменше 14 анонімних повідомлень про мінування різних об’єктів. Про це повідомили в Управлінні Служби безпеки України у Харківській області.

Слідчі встановили, що чоловік “мінував” Харківську обласну державну адміністрацію, Харківський апеляційний суд, міжнародний аеропорт “Харків”, залізничні та автомобільні вокзали, торговельно-розважальні центри.

“Псевдомінером виявився фахівець у ІТ-сфері, який під час відправлення анонімних електронних листів використав спеціальні комп’ютерні програми для приховування свого місцезнаходження, — пояснили в СБУ. — Встановлено, що мотивами злочинних дій харків’янина була особиста неприязнь до правоохоронних та судових органів України, а також до влади загалом”.

Зловмисника затримали за місцем його проживання після чергового повідомлення про замінування. Вирішується питання про повідомлення йому про підозру за ч. 1 та ч. 2 ст. 259 (заздалегідь неправдиве повідомлення про підготовку вибуху, підпалу або інших дій, що загрожують загибеллю людей або іншими тяжкими наслідками, вчиненими повторно) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає від чотирьох до восьми років ув’язнення.