У Харкові знешкодили шахраїв, які відбирали квартири у самотніх громадян

У Харківській області правоохоронці знешкодили злочинну групу, учасники якої обманом відбирали квартири у соціально незахищених громадян.

Про це повідомив керівник прес-центру Управління СБУ в Харківській області Владислав Абдула.

За його відомостями, на Харківщині Служба безпеки України викрила і блокувала протиправну діяльність організованої групи. ЇЇ учасники протиправно відбирали квартири у самотніх громадян.

Оперативники спецслужби встановили, що до складу організованої злочинної групи, яка діяла з 2018 року, входило троє харків’ян. Кожен з учасників організованої групи виконував заздалегідь обумовлені злочинні функції.

Зловмисники підшукували самотніх пенсіонерів із нерухомістю у Харкові. Під виглядом працівників соціальних служб вони втиралися у довіру літніх людей, обманом заволодівали зразками їх підпису та почерку, а також документами на квартиру. Потім учасники групи підробляли довіреності від імені власників на право розпорядження нерухомістю і продавали її.

Задокументовано, що для показу квартир потенційним покупцям зловмисники насильно вивозили власників за межі міста.

Під час обшуків за місцями мешкання учасників групи вилучено підроблені довіреності, правовстановлюючі документи на квартири, списки самотніх пенсіонерів та інші докази протиправної діяльності.

Наразі всім учасникам злочинної групи повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених:

– ч. 4 ст. 190 (шахрайство, вчинене організованою групою);

– ч. 2 ст. 15, ч. 3 ст. 146 (закінчений замах на незаконне позбавлення волі або викрадення людини, вчинений організованою групою);

– ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 358 (підробка документів, печаток, штампів та бланків, вчинена організованою групою);

– ч. 3 ст. 28, ч. 4 ст. 358 (використання завідомо підробленого документа, вчинене організованою групою) Кримінального кодексу України.

Вирішується питання щодо обрання підозрюваним запобіжних заходів.