Правозахисник із Чугуєва вирішив оскаржити указ Зеленського про відключення телеканалів

   

Адвокат з Чугуєва Роман Ліхачов звернувся до Касаційного адміністративний суд з вимогою визнати незаконним і відповідно скасувати указ Зеленського про відключення телеканалів NewsOne, Zik і 112 Україна. Третьою особою в цій суперечці виступає Служба безпеки України.

Як вважає правозахисник, в рішенні голови держави присутні численні порушення законодавства. Свій позов Ліхачов направив до Верховного суду.

“У цьому питанні крапку повинен поставити суд. Тому що таким же чином можна завтра мене або іншого громадянина оголосити” сепаратистом “і позбавити громадянства”, – вважає юрист.

2 лютого президент підписав указ, згідно з яким були заблоковані всі активи власника телеканалів NewsOne, Zik і 112 Україна Тараса Козака, а мовлення каналів заблоковано.

Раніше Роман Лихачов вже подавав позов про визнання незаконним указу Петра Порошенка про персональні санкції, в результаті чого під забороною в Україні опинилися російські соціальні мережі «Однокласники» і «Вконтакті». У своєму позові адвокат вказав, що єдиною можливою підставою для прийняття такого рішення може бути введення в країні надзвичайного або воєнного стану. Але, ні того, ні іншого в Україні немає. Так само Лихачов в своєму позові посилається на рішення Європейського суду з прав людини, згідно з яким обмеження свободи слова в інтернеті неприпустимо. Роман Лихачов зазначив, що ще до початку розгляду його першого позову в справі змінилося 5 суддів.