Українська влада має чітко пояснити причини, чому українська беттінгова компанія Parimatch потрапила під санкції

Українська влада має чітко пояснити причини, чому українська беттінгова компанія Parimatch потрапила під санкції, тому що зараз це виглядає дуже поганим прецедентом, коли одним рішенням без будь-яких пояснень закривається великий бізнес, який будувався майже 30 років.

Про це заявив головний редактор українського Forbes Борис Давиденко.

Як відомо, 10 березня 2023 року президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО про накладення санкцій на 120 фізичних і 280 юридичних осіб. Серед них на подив багатьох людей опинилася найбільша українська беттінгова компанія Parimatch. Українські ліцензійні казино, які не потрапили під санкції, ви можете знайти на сайті bobonus.me

“Більшість із них мають російське походження або працюють у Росії, і всі вони мають стосунок до грального бізнесу. Що в цьому переліку робить українська компанія Parimatch, яка була заснована в Києві 1994 року?”, – каже Давиденко.

За його словами, кілька учасників грального ринку пояснюють таке рішення тим, що компанія Parimatch докладала багато зусиль для недопущення на український ринок російського букмекера 1xBet, за що останній помстився тим, що домігся занесення Parimatch до санкційних списків РНБО.

“Parimatch потрапив до санкційного списку не без допомоги конкурентів і ворогів. У 2022 році російська беттінгова компанія 1xBet намагалася вийти на український ринок. І нібито Parimatch доклав дуже багато зусиль, щоб не дати їй це зробити. І зараз уже 1xBet зміг знайти шляхи, як нашкодити Parimatch”, – розповів головний редактор Forbes.

Наразі Parimatch призупинила свою діяльність. “Надовго, можливо назавжди”, – зазначає Давиденко. За його словами, потрапляння до санкційного списку української компанії – це дуже поганий прецедент.

“Виходить, що одним розчерком пера можна закрити бізнес, який будувався майже 30 років. І влада повинна конкретно пояснити причини, чому Parimatch у цьому списку”, – наголосив він, додавши, що “у зоні ризику всі підприємці, оскільки можна за кілька днів заборонити будь-який бізнес, викинути з України будь-яку компанію”.

Зазначимо, що Parimatch є найбільшим платником податків серед грального бізнесу в Україні: за 2022 рік компанія сплатила 334 мільйони гривень податків і ліцензійних зборів, у 2023 році – 485 млн грн. Ще 545 млн грн від початку війни Parimatch перерахував благодійним фондам і на допомогу Збройним Силам України.