В Балаклії з’явиться “Соціальне таксі”

В Балаклії з’явиться соціальне таксі. Таке рішення прийняли депутати Балаклійської міської ради на черговій сесії.

«Соціальне таксі» – це служба з перевезення осіб з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату. Службу буде створено на базі територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Балаклійської міської ради Харківської області.

Основним завданням служби «Соціальне таксі» є підвищення рівня мобільності людей із зниженою руховою активністю, осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю, шляхом надання їм спеціалізованих послуг з перевезення до медичних закладів охорони здоров’я, державних та соціальних установ, вокзалів, банків, на навчання, для взяття участі в культурно-масових заходах та ін. (крім осіб, які користуються автотранспортом, виданим через органи соціального захисту та які мають власний автотранспорт).

Для отримання права скористатися даною послугою, потрібно звернутися до Балаклійського терцентру та надати такі документи:

  • заява;
  • довідка до акту огляду медико-соціальною експертною комісією (про групу та причини інвалідності).

Прийом заявок на перевезення здійснюється з понеділка по четвер з 8:00 год. до 17:00 год., у п’ятницю з 8:00 год. до 15:45 год. за телефоном +38(05749)5 12 49.

Заява на обслуговування службою «Соціальне таксі» приймаються від  осіб із зниженою руховою активністю, які не можуть самостійно пересуватись або пересуваються за допомогою технічних засобів реабілітації, їх представників та соціальних робітників не менше ніж за три дні до виїзду (в особливих випадках – не менше ніж за 1 день до виїзду). При цьому вказується день, час, початковий та кінцевий пункт маршруту, час виїзду та наявність особи яка супроводжує. В день виїзду, заявником надається письмова заява.

Супровід замовника здійснює представник особи з інвалідністю чи дитини з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату, який супроводжує пасажира до місця призначення. У разі відсутності представника супровід особи з інвалідністю чи дитини з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату здійснює соціальний працівник або соціальний робітник Балаклійського терцентру.

Виїзд автомобіля служби «Соціальне таксі» проводиться за графіком. При одночасному виклику декількома особами, перевага надається заявникам, котрі повинні дістатись до установ охорони здоров’я.