В Балаклії затвердили фінансування на забезпечення населення лікарськими засобами

Основним нормативно-правовим документом, який регулює питання забезпечення пільговими рецептами, є постанова Кабінету Міністрів України від 17 серпня 1998 року №1303 «Про впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань» (зі змінами). Ця постанова передбачає безоплатний або пільговий відпуск ліків за рецептами у разі амбулаторного лікування та визначає категорії населення, які мають право на такі пільги, та категорії захворювань, на які розповсюджуються пільги.

До них відносять:

  • учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни, постраждалих учасників Революції Гідності та осіб, на яких поширюється дія Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”;
  • осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи і віднесені до категорій 1 та 2;
  • пенсіонерів;
  • осіб з інвалідністю та інших.

По галузі «Охорона здоров’я» в Балаклійській ОТГ діє Програма надання населенню медичних послуг, забезпечення лікарськими засобами і медичними виробами та розвиток і підтримка комунальних закладів охорони здоров’я  Балаклійської міської ради Харківської області на 2021 рік №56  -VІІI від    22  грудня 2020 року (зі змінами). Одним із заходів якої є забезпечення безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів.

Відповідно до цієї Програми мешканці громади мають право отримати у сімейного лікаря пільгові рецептами, які виписують відповідно до Національного переліку основних лікарських засобів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2009 року № 333, в межах затверджених кошторисних призначень.

На 2021 рік в бюджеті Балаклійської ОТГ заплановані видатки на:

  • Відшкодування вартості наркологічних препаратів для онкохворих – 437 300 грн.;
  • Забезпечення хворих на фенілкетонурію, продуктами лікувального харчування в амбулаторних та стаціонарних умовах – 1 824 400 грн.;
  • Придбання медикаментів для проведення замісної терапії в умовах  амбулаторного  і стаціонарного лікування хворих на муковісцидоз – 100 000 грн.;
  • Забезпечення безкоштовного та пільгового відпуску лікарських засобів окремим групам населення за певними категоріями захворювань – 1 126 000 грн.;
  • Забезпечення медичними виробами та слуховими апаратами осіб, що потребують безкоштовного слухопротезування  – 600 000 грн.

Також, вже у Балаклійській ОТГ успішно реалізується Урядова програма «Доступні ліки», яка у повному обсязі задовольняє потребу населення громади із захворюваннями на цукровий діабет II типу, бронхіальну астму та серцево-судинні захворювання. Відшкодування вартості лікарських засобів повністю або частково фінансується за рахунок коштів державного бюджету відповідно до підписаних Національною службою здоров’я України контрактів з комунальними некомерційними підприємствами первинної ланки та аптечними закладами.

Для отримання ліків за пільговими рецептами необхідно звернутися до сімейного лікаря, який ознайомить з переліком лікарських засобів та випише необхідний рецепт відповідно до наявного захворювання, а також вкаже адресу аптечного закладу, в якому можна отримати ліки безкоштовно або за пільговою ціною.

Бережіть себе та своїх близьких.

Дані Інфо