В Харківській ОДА розповіли: кому, коли та як робитимуть щеплення від COVID

   

Щеплення робитимуть на базі медзакладів первинної ланки. Першими на черзі є медики та люди похилого віку.

Як проходитиме вакцинація, розповів на брифінгу заступник голови Харківської ОДА Тарас Пастух.

За його словами, щеплення від COVID-19 робитимуть на базі медзакладів первинної ланки в усіх районах області. Умови для цього є у центрах загальної практики сімейної медицини.

«Необхідний обладнаний кабінет з холодильником та медичний персонал, який попередньо пройде навчання щодо поводження з вакциною. Першою чергою вакцинуватимуть працівників медичної сфери, людей старшого віку, а далі — відповідно до протоколу», — зазначив посадовець.

Наразі Міністерство охорони здоров’я опрацьовує питання щодо зберігання та перевезення препаратів — зокрема найскладнішої з цієї точки зору вакцини Pfizer.

«На сьогодні логістика пропрацьована наступним чином: вся вакцина потрапляє в Київ, де є великі склади і можливості зберігання при відповідних температурних режимах. Після розмороження вакцини термін її придатності може складати 5-6 днів. За температури від +2 до +8. За цей час вакцину можна доставити на територію області, а потім — у райони», — описав алгоритм Тарас Пастух.

Препарати постачатимуть невеликими партіями, щоб кожен район міг вчасно їх використати.

У МОЗ розраховують безкоштовно отримати майже 8 млн доз вакцини за домовленостями з міжнародною системою COVAX, перші поставки очікуються наприкінці першого або на початку другого кварталу 2021 року.

Міністерство також уклало угоду про постачання 1,9 млн доз вакцини проти COVID-19 виробництва китайської компанії Sinovac Biotech. Передбачається, що Україна отримає першу партію препарату протягом 30 днів після його реєстрації. Крім того, тривають перемовини з іншими виробниками.

Джерело