В Лозовій можуть ввести режим надзвичайного стану

У Лозовій на Харківщині склалася критична ситуація з водопостачанням. Комунальники не можуть забезпечити навіть погодинну подачу.
Про це повідомляє пресслужба Лозівської міськради.
«Станом на 2 березня «Лозоваводосервіс» отримує від «Харківводоканалу» 120 метрів кубічних води на годину. Цього замало навіть для погодинної подачі. Щоб дотримуватися графіку включень, до «Лозоваводосервісу» має надходити 250 кубічних метрів води на годину. У зв’язку з черговим обмеженням ввечері 2 березня Лозова залишиться без води. Її підвозитимуть протягом дня за окремим графіком», – йдеться у повідомленні.
За словами директора КВ «Дніпро» КП «Харківводоканал» Максима Панченка, 22 лютого після аварії на водогоні Краснопавлівка – Лозова, місто почало отримувати менше води. Працівники «Харківводоканалу» виявили порив та ліквідували його, однак обсяг водопостачання не збільшився.
Обстежили 32 кілометри трубопроводу, причину знайшли 28 лютого у районі залізниці за один кілометр від міста. Почали скидати воду з однієї гілки водогону та переключати Лозову на іншу. Зношеність однієї нитки трубопроводу – 97%, іншої – понад 70%, тому виникли нові складнощі, пояснив Панченко.
2 березня працівники «Харківводоканалу» планують дістатися аварійної ділянки водогону зсередини, обстежити її та дати приблизний прогноз, коли у Лозовій відновлять цілодобове водопостачання. На період ремонту намагатимуться забезпечити принаймні погодинний графік подачі води.
«Якщо працівники «Харківводоканалу» ввечері 2 березня не зможуть збільшити обсяг води, яку подають «Лозоваводосервісу», то школи міста доведеться переводити на дистанційну форму навчання. Остаточне рішення прийматиме Комісія з надзвичайних ситуацій», – уточнив перший заступник Лозівського міського голови Олександр Жидков.