В обласній клінічній лікарні у Харкові закінчилися препарати для лікування хворих на COVID-19

У Харківській обласній клінічній лікарні з медпрепаратів, які надаються для лікування хворих на коронавірус безплатно, залишилися лише гормональні.

Про це вповідомив завідувач COVID-відділення обласної клінічної лікарні Микита Калашников.

“На сьогодні є тільки гормони та витратні матеріали. Закупка може проводитися без проведення тендерів на 500 тис. грн, от і порахуйте, на скількох людей вистачить. Антибіотики у нас були, їх вистачило на тиждень, коли почалася хвиля. З антикоагулянтами те саме. Навіть коли вони з’являються, вони зникають протягом 12 годин”, — сказав Микита Калашников.

Препарати, яких не вистачає, родичі пацієнтів вимушені купувати власним коштом.

“Відучора противірусного препарату “Ремдесивір” у Харкові немає ніде, він входить до протоколу лікування хворих з COVID. Пацієнти шукають його самі. Минулої хвилі, навіть минулого року нам на лікарню дали 60 флаконів, на всю область було близько 400, їх витратили за добу”, — розповів Калашников.

Лікування пацієнтів з коронавірусом може сягати кількох сотень тисяч гривень, каже завідувач COVID-відділення.

“Пацієнту середньої тяжкості за два тижні лікування вийде приблизно тисяч 100-150 для кожного хворого… Тяжкий пацієнт — тисяч до 300-400 з медикаментами. Дуже тяжкий — дорожче, дуже дорого”, — сказав Микита Калашников.