В Україні зростає вартість пального

  Всього за 1 тиждень вартість дизпалива і бензину в Україні зросла на 9-11 копійок, а ціна газу збільшилася більше, ніж на 1 грн. Експерти пояснюють це підвищенням світових цін на нафту.

15 лютого вартість марки Brent перевищила 63 долари за барель, подорожчавши на 4 долари. При цьому ціна нафтопродуктів, що ввозяться в Україну, не змінилася – виявилося, трейдери спрацювали на випередження.

«Деякі не чекаючи ввезення палива за новими цінами, підвищили вартість дизпалива і бензину майже на 50 коп за 1 літр. Причому, це стосується і великих мереж-імпортерів, і дрібних дискаунтерів», – повідомив заступник директора НТЦ «Психея» Геннадій Рябцев.

Що стосується підвищення вартості газу, то його значне подорожчання пов’язане зі складними погодними умовами і невеликим запасом, який залишився у трейдерів. Через це змінився графік доставки і відвантаження палива.

За прогнозами аналітиків, ціна нафти буде зростати і складе мінімум 70 доларів за 1 барель. Тому українцям варто бути готовим до його подальшого здорожчання.