Верховна Рада зняла відповідальність з виробників вакцин за виникнення “побічних явищ”

Верховна Рада прийняла законопроект № 5247, яким знімається відповідальність з виробників вакцин від COVID-19 за наслідки щеплень. За закон проголосували 236 народних депутатів.

Виробники вакцин звільняються від відповідальності за наслідки застосування препаратів від COVID-19, зареєстрованих для екстреного застосування.

Також звільняються від відповідальності медичні працівники за наслідки, якщо застосування вакцини або інших імунобіологічних препаратів відбувалося відповідно до затвердженої інструкції.

У свою чергу, держава зобов’язується виплатити компенсацію в разі появи будь-яких ускладнень. Внісши ці зміни в законодавство про державну реєстрацію вакцин, Україна таким чином погоджується з умовами механізму COVAX.

«З урахуванням обставин, при яких були розроблені вакцини для профілактики COVID-19, які на сьогоднішній день застосовуються в рамках дозволу на екстрене застосування для боротьби з пандемією, учасники механізму COVAX погоджуються звільнити виробників вакцин від відповідальності за певні ризики, які можуть виникнути в результаті застосування цих вакцин », – зазначають автори документа.

У той же час в Кабінеті міністрів відзначають, що прийняття цього закону дозволить державі отримати нову партію доз вакцини від коронавируса в рамках COVAX.