Весільні прикмети

Для кожної пари закоханих весілля – це один з найбільш яскравих днів, що запам’ятовуються, в їх спільному житті. Тож у цей день все має бути ідеальним. Для цього молоді люди звертають увагу на всі деталі, навіть здавалося б незначні. І після того, як пройде цей день, багато хто намагається вгадати, що ж чекає молодих у їхньому сімейному житті, роблячи свої висновки на підставі існуючих весільних прикмет та повір’їв.

Прикмети, що стосуються вибору місяця, дня та пори року для урочистостей

Практично кожного турбує питання, коли краще одружуватися чи виходить заміж? Однозначної відповіді на нього дати просто неможливо! Все залежить від кожної конкретної людини. Але якщо ніяк не можете визначитися, то пропонуємо вам кілька поширених прикмет, пов’язаних з цим днем:

  1. Щоб жити довго в щасливому шлюбі, одружуйтеся 3, 5, 7 або 9 числа, але тільки в жодному разі не робіть цього 13 числа.
  2. Шлюб буде набагато вдалим, якщо укласти його в першій половині дня.
  3. Вважається поганою прикметою, коли ви повідомляєте про майбутнє весілля наприкінці одного кварталу, а свято відбувається на початку іншого.
  4. Не плануйте укладення шлюбу на середу та п’ятницю.

 

Прикмети на вибір вбрання

Весільне плаття нареченої обов’язково має бути новим, купленим саме для неї. Брати ж його напрокат або у когось із друзів чи знайомих у жодному разі не можна. Вирішивши заощадити на ньому, все життя проживете у скрутному фінансовому становищі. Важливо запам’ятати, що весілля – це не той випадок, коли потрібно на чомусь економити. Вона ж одне на все життя! І, до речі, бачити сукню нареченому до урочистості теж не можна, інакше лаятиметеся з ним по кожній дрібниці.

Якщо хочете, щоб сімейне життя склалося вдало, на нареченій обов’язково має бути щось нове, куплене напередодні, щось старе, з того, що вже надягалося і щось взяте на прокат або позичене у подруг. Не зайвим буде відзначити, що нікому, за жодних обставин, не можна давати міряти свої весільні сукні, туфлі, фату або обручку, інакше бути у вашій сім’ї постійним конфліктам.

 

Прикмети, що стосуються вибору обручки

 

Вибирати кільця потрібно вдвох, а ось оплачувати покупку має виключно наречений. Сьогодні вибір сучасних обручок просто величезний – вони можуть бути гладкі, кручені, з візерунками і навіть з вставленими дорогоцінним камінням. Вибір за вами, єдине, що необхідно врахувати, що вони повинні бути зроблені з білого або жовтого золота. Придивившись кільце з каменем, врахуйте наступне:

  • агат є символом сімейного довголіття;
  • аметист – щирості;
  • топаз та гранат – обіцяють вірність;
  • сердолік принесе безмірне щастя у вашу родину.

А ось з любов’ю, все куди цікавіше: обравши кільце прикрашене рубіном – чекайте пристрасного кохання, зі смарагдом – щастя в спільному житті з коханим, ну а діамант є символом вічного кохання. Тут і визначайте, кому що важливіше. У цей день на нареченій не повинно бути більше золотих прикрас, окрім обручки. І поганим знаком вважається випадково упустити його під час весільної церемонії.

Інші весільні прикмети

Перш ніж молодята увійдуть до свого майбутнього будинку, під його поріг треба покласти відкритий замок. А щойно вони переступлять його – замок закривають, а ключ викидають. Такому ритуалу завжди приписували просто магічну властивість.

Зустрічати молоду сім’ю в будинку з хлібом – сіллю прийнято батькам нареченого. Молодятам пропонують відкусити від нього по шматку і тому, у кого відкушений шматок буде більше, визначали головного в їх сім’ї. Це, звичайно, придумано, швидше, для підняття загального настрою, але все ж таки звичай із хлібом-сіллю дуже древній. До того ж хліб вважається надійним оберегом сім’ї від поганих сил.

Ще прийнято обсипати молодих пелюстками троянд, солодощами та монетами. У давнину цей ритуал проводився аж тричі протягом дня: безпосередньо перед вінчанням їх обсипали хмелем, просом і солодощами, при виході з церкви – просом та хмелем і при зустрічі будинку – вівсом, хмелем, ячменем, льоном та монетами.

Прикмет, які відносяться до весілля ще дуже багато. А ось чи варто вірити в них, чи ні – це особиста справа кожної людини. Ну, а щоб ваше сімейне життя було довгим і щасливим просто виходите заміж виключно за кохану вами людину!