Віддай частку свого тепла нашим захисникам

Все більше і більше людей долучається до волонтерського руху, дедалі ближче наближаючи нашу перемогу над цією «рашистською» нечистістю. На наше велике щастя багато таких людей і в Балаклійській громаді. Однією з таких самовідданих людей є Павленко Катерина, яка самостійно в нашому місті зуміла організувати людей для допомоги нашим воїнам.

Вона разом з небайдужими громадянами виготовляють так звані «окопні» свічки, збирають теплі речі та різні «смаколики» для наших воїнів, а саме чай, мед, сало, варення, цукерки, печиво та багато інших продуктів, які мають тривалий термін зберігання. Зараз цей рух набирає обертів та на теперішній час він дуже актуальний, тому що на дворі зима, а, як відомо, в окопах у наших захисників нема опалення та світла.

Катерина Іванівна очолює в Балаклії Центр природного землеробства та здорового способу життя.

Такі центри розташовані по всій території України з якими вона знаходиться в постійному контакті. Керівник одного з таких центрів з селища Глибоке Закарпатської області Вадим Рудий запитав у Катерини, чому вона досі не організує допомогу на фронт. Для початку він запропонував збирати гілочки з яблунь, малини, смородини, вишні та груші для заварювання чаю. Поспілкувавшись зі своїми знайомими вирішили діяти.

Далі стало питання, як зібране передати нашим воїнам.

І тут в Балаклію втретє завітав Коля Серга. Катерина до нього звернулася з цим питанням і він надав телефон військового волонтера Олександра, який сам приїхав і доправив перший вантаж на фронт. Дорече Олександр має медаль «За захист Харкова».

Вдруге, вантаж зібраний волонтерами Балаклії, військовим доправив наш земляк Дмитро, у якого брат захищає країну у територіальній обороні. Зі слів Катерини, вони вже і сало накрутили, і свічки підготували, і багато іншого назбирали, у тому числі та теплих речей.

Є люди які виготовляють свічки вдома, а є які працюють прямо в Центр природного землеробства.

Маючи бажання, окопні свічки може виготовити й дитина.

Вам знадобиться банка будь-якого розміру. Час горіння свічки залежить від розміру банки. Для виробництва потрібен картон, який використовується для виготовлення пакувальних коробок. Картон необхідно очистити від скотчу, скоб та іншого непотрібного матеріалу. Далі, відповідно до розміру банки, вирізаємо смужки картону і закручуємо їх в банку. Потім робимо гніт: з паперу, тканини або шовкової нитки – найкраще підійде останній вибір. Після цього в банку заливають розтоплений віск або парафін.

Ці свічки використовуються як замінник сухого спирту в польових умовах. Можна розігріти їжу і зігрітися – все залежить від розміру тари. Ці свічки випромінюють менше світла, ніж звичайні, і світіння менш виражене, що робить їх ідеальними для польових умов.

Свічки в банці діаметром 5-7 см достатньо для горіння 1,5 години. Ми спокійно закип’ятимо маленьку чашку води за 5 хвилин.

Зараз готується третя партія свічок з харчовими продуктами на фронт.

Катерина Іванівна розповідає що багато випадків коли вона йде вулицею до неї підходять люди та дають гроші для придбання теплих речей, воску та інших продуктів. Усю грошову допомогу та витрати вона ретельно веде у своєму щоденнику.

Нещодавно був випадок коли люди, що знаходяться зараз в Германії, прислали кілька посилок з вологими серветками, зубними пастами, дезодорантами та іншими косметичними виробами.

Разом з речами на фронт хлопцям доправляють і малюнки дітей, і вірші наших земляків, і щирі слова подяки…

Зараз є необхідність у бляшаних баночках, воску, парафіну, теплих шкарпетках, теплих шарфах-хомутах, нитках для в’язання теплих речей, ліхтариках, запальничках.

Ми закликаємо всіх небайдужих мешканців нашої громади долучитися до доброї справи, віддайте частку свого тепла нашим захисникам та пам’ятайте, що ми живемо на звільненій Балаклійщині завдяки їм.

Якщо тобі нічим допомогти, прийди допоможи своєю працею та пам’ятай, що свічки або теплі шкарпетки, вироблені твоїми руками, зігріють не одного воїна і ти теж долучишся до нашої Перемоги.

Центр природного землеробства та здорового способу життя знаходиться за адресою: м. Балаклія, вул. 1 Травня, 11. Телефон для зв’язку: 050-86-77-380.

Внеси свій вклад заради миру! Слава Україні!

Дані-медіа.