Відсторонення невакцинованих дітей від занять визнали законним

У вівторок, 23 березня, Верховний суд України визнав законним відсторонення від навчання дітей без необхідних щеплень.

Так, розглядався позов батьків однієї зі школярок навчального закладу Запоріжжя. Дитину ще в 2019 році відсторонили від занять через відсутність довідки про зроблені щеплення.

Верховний Суд в складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду залишив без змін судові рішення районного та апеляційного судів, якими відмовлено в задоволенні позову про визнання недійсним та скасування наказу директора ліцею про відсторонення від занять учениці, що не прищеплена за віком.

У суді визнали, що закон дає право батькам відмовитися від проведення обов’язкових щеплень дитині. Однак таке рішення протиставляється загальному праву інших дітей на безпечні та нешкідливі умови навчання.

Держава, встановивши заборону відвідувати навчальний заклад дитиною, у якої немає профілактичних щеплень, реалізує свій обов’язок щодо забезпечення безпеки життя і здоров’я всіх учасників освітнього процесу.

Так, право дівчинки на отримання освіти не порушено. Для дітей, які не можуть відвідувати навчальний заклад через відсутність щеплень, встановлені альтернативні способи отримання освіти.