Як дізнатися, чи безпечно використовувати розширення Google Chrome

Ви знаєте, що не можна довіряти жодному старому розширенню Chrome.

Розширення Chrome – це чудово. Вони можуть допомогти вам краще писати, позбутися надокучливої ​​реклами та заощадити гроші під час покупок, а також виконувати сотні інших завдань. Однак, як і програми для Android у Play Store, розширення у Chrome Web Store не завжди те, чим здаються. Шкідливе ПЗ викликає серйозне занепокоєння, і ви, звичайно ж, не хочете ризикувати своєю конфіденційністю та безпекою, намагаючись завантажити блокувальник реклами.

Google, здається, знає, що якість і безпека багатьох розширень Chrome не дуже постійні. Ось чому компанія впровадила нову систему ідентифікації перевірених розширень та творців. Коли ви переглядаєте розширення для завантаження, ви почнете помічати два нових значки на авторитетних варіантах, обидва з яких позначають різні способи, якими це конкретне розширення та його видавець вважалися законними.

Значок «Рекомендовані»

Як дізнатися, чи безпечно використовувати розширення Google Chrome

Значок «Рекомендовані» відображається у вигляді піктограми синьої стрічки на деяких розширеннях. За даними Google, компанія присуджує цей значок розширенням, які «відповідають нашим передовим технічним методам і відповідають високим стандартам досвіду та дизайну користувача». Що добре в цьому значку, це те, що це знак того, що розширення було перевірено вручну членами команди Chrome, а не нагороджено алгоритмом або іншою програмою.

Ці члени команди дивляться, чи є розширення солідна сторінка в магазині з чітким представленням його функцій; що він добре працює для тих, хто його завантажує; що він використовує новітні API Chrome; і, що найважливіше, на мою думку, це повага до конфіденційності користувачів. Хоча сам Google не має кращої репутації, коли справа доходить до конфіденційності користувачів, приємно бачити, що компанія принаймні визнає, що варто переконатися, що розширення не краде ваші дані явно.

Значок встановлений видавець

Як дізнатися, чи безпечно використовувати розширення Google Chrome

Коли Google вважає, що видавець продемонстрував, що він працює в рамках своїх правил програми для розробників і підтвердив свою особу в Google, компанія нагороджує його значком встановленого видавця. Ви побачите цей значок у вигляді галочки поруч із веб-сайтом видавця. Цей значок пропонує користувачам ще один добрий спосіб довіряти розширенню, яке вони хочуть встановити, оскільки це означає, що Google знає, хто вони є. Якщо розробник спробує зробити щось смішне, його обліковий запис, швидше за все, буде знищено.

Що ще ви можете зробити, щоб переконатися, що розширення Chrome є безпечним?

Навіть із цими двома новими значками ви повинні продовжувати використовувати передові методи, перш ніж завантажувати розширення у свій браузер:

  • Прочитайте опис повністю, щоб точно знати, що ви завантажуєте і що він обіцяє зробити.
  • Перегляньте всі дозволи, які вимагають розширення. Якщо ви не думаєте, що є якась причина, через яку розширення має вимагати доступ до вашої камери, це великий червоний прапор.
  • Огляд на сайті розробника, який завжди відмічено на сторінці розширення в магазині. Якщо ви отримуєте дивну атмосферу від сайту або якщо він не відповідає обіцянці розширення, яку ви розглядаєте, довіртеся своїй інтуїції та дайте спокій.
  • Не забудьте ознайомитись із відгуками. Якщо клієнти мали сумнівний досвід роботи з розширенням, вони, швидше за все, повідомлять про це в коментарях. З іншого боку, якщо більшість коментарів досить старі і ви не можете знайти жодного нового, ви можете триматися подалі. Переконайтеся, що розширення, що завантажуються, підтримуються в актуальному стані, що знижує ймовірність їх злому.