Як обрати турфірму

Ви збираєтесь у відпустку? Тоді саме час розпочати пошуки турфірми та відповідного напряму. Щодо другого, то тут розмова окрема. Все залежить від ваших фінансових можливостей, наявності закордонного паспорта та того, з ким ви їдете відпочивати. А ось щодо турфірми, то тут все не так просто, як може здатися на перший погляд. Адже сьогодні на ринку є багато фірм, які пропонують туристичні послуги. То як же не помилитися з вибором і вибрати саме ту, що організує незабутній відпочинок?

Правила вибору гарного турагенства


Якщо ви ще жодного разу не їздили за кордон або були там так давно, що вже й забули, де оформляли свою поїздку, потрібно скористатися наступними варіантами пошуку:

  1.  По-перше, розпитайте своїх родичів та знайомих. Напевно, серед них знайдуться ті, хто нещодавно користувався послугами тієї чи іншої туристичної фірми і залишився задоволеним відпочинком.
  2.  По-друге, знайдіть старий телефонний довідник і наберіть будь-який із номерів турфірм, які в ньому є. Якщо номер або адреса досі не змінилася, то ця фірма не належить до «одноденок». Найімовірніше, їй можна довіряти.
  3. По-третє, є рятівний інтернет. Кожна турфірма, що поважає себе, має свій сайт в інтернеті. Тут можна ознайомитись не лише з її пропозиціями, а й почитати відгуки тих людей, які вже скористалися її послугами. Вибравши тур, зателефонуйте менеджеру, який його курує, і задайте йому всі питання, що вас цікавлять. Якщо ви не отримали якісної відповіді або взагалі неохоче розмовляли з вами, рекомендуємо вам пошукати інше агентство.

Хочемо також зазначити, що стовідсоткової гарантії цьому ринку просто немає. Навіть найкращі туристичні агенції можуть потрапити в низку обставин, коли авіакомпанії, готелі, сторона, що приймає, або просто водії автобусів, які не зустрічають рейс, і порушують, тим самим, свої зобов’язання.
Але, все ж таки роблячи свій вибір, зверніть увагу на те, що турфірма має спеціалізуватися на обраному вами напрямку або хоча б відпрацювати його кілька сезонів. Про це можна дізнатися у менеджера або переглянувши їхню рекламу.


Як вибрати тур?


При покупці туру, діє той самий принцип, що і з усім іншим – «скупий платить двічі». Вирішивши заощадити 50 доларів на путівці, ви можете більше викласти вже на місці, наприклад, доплачуючи за номер з кондиціонером. Тому варто ознайомитися з переліком послуг, що надаються, він повинен відповідати оплаті. Не варто кидатися на дуже дешеві тури – за кумедну ціну, швидше за все, отримаєте кумедний сервіс.
Підписуючи договір, уважно його вивчіть. У ньому мають бути прописані всі умови туру. Всі питання, що цікавлять, краще поставити відразу, щоб потім не вийшло прикрих непорозумінь.
Не соромтеся запитати у турфірми ліцензію та свідоцтво про реєстрацію. Назва агентства скрізь має бути однаковою. Зверніть увагу на наявність в офісі компанії буклетів, пам’яток про країну, рекламні матеріали тощо. У фірмі, яка добре відпрацювала цей напрямок, вони обов’язково будуть.
При покупці туру вам повинні виписати туристичну путівку та ваучер. Тут ви знайдете повний перелік послуг, які надає туристична фірма, терміни поїздки, обов’язки обох сторін та санкції за їх невиконання.
Якщо ви все ж таки прилетівши на відпочинок, потрапили в неприємну ситуацію, наприклад, замість розкішної вілли на березі моря, вам дістався сарай на околиці, не полінуйтеся сфотографувати все, що не відповідає договору і зіпсувало вам відпочинок, доставивши дискомфорт. Вдома це стане вам у пригоді при складанні позову та зверненні до суду.
Вдалого вам відпочинку!