Як прати светр вручну і в пральній машині

Будь то пухнастий мохер чи синель, м’який кашемір, тепла мериносова овеча вовна чи світлий акрил, в’язані светри та кардигани – основні предмети одягу в холодну погоду, які можуть стати проблемою для прання. Виконайте такі дії, щоб дізнатися, як прати светри вручну або в машині, і запобігти їх усадці та скочуванні.

Як прати светр вручну, крок за кроком

Якщо на етикетці не вказано лише сухе чищення, ви можете прати практично будь-який светр вручну. Ручне прання – найбезпечніший спосіб бути впевненим, що ви дбайливо ставитеся до волокон, і це простіше, ніж ви думаєте!

 1. ПРОЧИТАЙТЕ інструкції з прання та сушіння на етикетці вашого светра.
 2. Наповніть раковину для прання, ванну або таз достатньою кількістю води, щоб повністю покрити светр. Використовуйте холодну воду, щоб запобігти усадці або скочуванні.
 3. Додайте невелику кількість (близько ¼ склянки) миючого засобу, що не містить непотрібних хімікатів, барвників, фосфатів або парабенів, і розітріть його, щоб розчинити.
 4. ВИВЕРНІТЬ светр навиворіт. Це допомагає захистити поверхню, яка найближче до вашого тіла, впливу миючого засобу, і допомагає запобігти утворенню катишків, зберігаючи зовнішню сторону светра більш захищеною.
 5. Зануріть светр у холодну воду і обережно промокніть його кілька разів. Ви повинні зробити кілька бульбашок! Намагайтеся не терти светр один про одного, щоб зменшити ламкість волокон, що викликає скочування.
 6. ЗАЧЕКАЙТЕ 10-15 хвилин, давши светру просочитися.
 7. Полоскати светр у холодній воді. Ви можете зробити це під проточною водою в раковині або злити мильну воду і наповнити ванну чистою водою, а потім занурити светр, щоб прополоскати його.
 8. ДОСТАЙТЕ светр з ванни і покладіть його на чистий рушник. Складіть або поверніть разом і притисніть, щоб увібрати зайву воду. Не викручуйте і не викручуйте светр, оскільки це може призвести до його деформації!
 9. СУШКА В ЩІЛЬНОМУ ПОЛОЖЕННІ: Покладіть светр на сухий рушник або сушарку для сушіння в горизонтальному положенні. Не вішайте светри на вішалки або мотузки для білизни, оскільки це може призвести до того, що вони втратить форму.

Як прати светри чи кардигани в машинці

Більшість акрилових светрів можна прати в машині, і хороша новина полягає в тому, що багато вовняних светрів теж можна прати, якщо дотримуватися інструкцій і вибирати правильну температуру та режими прання. Перевірте наклейку на светрі з мериносової, овечої, шотландської або кашемірової вовни, щоб дізнатися, що рекомендується. Якщо машинне прання дозволено, виконайте такі дії:

 1. Прочитайте етикетку, щоб дізнатися, чи рекомендується прати у пральній машині або будь-які інші рекомендації.
 2. ПІДГОТУЙТЕ светр до прання. Або виверніть його навиворіт, або покладіть у великий сітчастий мішок для білизни. Цей крок допоможе захистити трикотаж від катишків або зношування. При пранні кардигана або светра з блискавкою в чверть застебніть гудзики або блискавки, щоб вони не зачепилися.
 3. ОБИРАТИ ХОЛОД як температуру води в пральній машині.
 4. ОБЕРІТЬ ДЕЛІКАТНИЙ або ЛЕГКИЙ цикл прання на пральній машині. Вам потрібно повільне перемішування та повільні цикли віджиму.
 5. Додайте мийний засіб для холодної води. Виберіть миючий засіб, який забезпечує потужне очищення навіть при нижчих температурах води.
 6. ДОСТАВТЕ светр із пральної машини (і сітчастого мішка, якщо він використовується), щоб зменшити кількість складок.
 7. ПОЛОЖИТЬ ЩІЛЬНО, щоб висохнути на рушник або сушарці. Не сушіть у підвішеному стані, оскільки светр може деформуватися та розтягнутися під вагою. Акрилові светри з написом «Сушіння в барабані при низькій температурі» на етикетках можна сушити в сушарці, але пам’ятайте, що будь-яке тепло та тертя можуть призвести до руйнування волокон. Сушіння на горизонтальній поверхні найбезпечніше для всіх светрів.

Якщо у вас дуже чутлива шкіра, використовуйте гіпоалергенний засіб без запаху.

Поради щодо запобігання котишкам на светрах

Скочування – ці крихітні кульки, які ви можете отримати на поверхні одягу – і зношування – підводні камені при пранні светра. Ніяка турбота не може запобігти всім котишкам тканини, але ви можете зробити свої светри свіжими і чистими, допомагаючи зменшити котишки. Ось кілька порад:

 1. Під час прання виверніть светр навкруги або помістіть у сітчастий мішок для білизни. Це зменшить тертя волокон під час прання.
 2. На пральній машині виберіть делікатний режим. Під час прання в машині виберіть найповільніший цикл віджимання та найкоротший цикл прання. Використовуйте режим «Легке прання», якщо у пральній машині немає параметрів «Шерсть» або «Ділікатне прання».
 3. Не стирайте разом зі светрами інші важкі чи громіздкі речі, такі як джинси, толстовки чи ковдри. Прайте лише з іншими делікатними речами.
 4. Мийтеся рідше. Якщо ви не забрудните одяг або у вас не буде виключно брудного дня, светр можна вдягати кілька разів перед пранням.
 5. Стирайте лише у холодній воді, яка менше ушкоджує волокна.
 6. Купуйте бритву для тканини або засіб для видалення пігулок, щоб видалити будь-які таблетки, які неминуче утворюються, особливо під пахвами та в областях з підвищеним тертям.

Дезодоруйте та освіжіть светри, що виходять зі сховища

Вам слід випрати светри перед тим, як прибрати їх на зберігання навесні, але якщо ви дістали їх цієї осені і помітили затхлий запах, настав час випрати їх, перш ніж одягати.

Спочатку огляньте кожен светр на наявність плям і попередньо опрацюйте. Виконайте кроки, описані вище, для ручного або машинного прання, але виберіть один з наведених нижче варіантів для додаткового дезодорування:

 1. Використовуйте миючий засіб із вбудованим дезодорантом, щоб допомогти нейтралізувати запахи та залишити приємний стійкий аромат.
 2. Додайте ½ склянки харчової соди в пральну машину або ¼ склянки в раковину для миття рук. Прополощіть його, щоб переконатися, що він розчинився, перш ніж додавати светр.
 3. Додайте підсилювач запаху в пральну машину, щоб наповнити светри свіжим, чистим ароматом.