Як правильно розморозити холодильник?

Забуваєте вчасно розморозити холодильник? Вам слід. Як показує досвід сервісних майстрів, неправильний догляд та експлуатація є основними причинами поломок та несправностей холодильників. Наші фахівці пояснюють, чому важливо розморозити холодильник, як це зробити швидко та без зусиль та як прискорити процес.

Як часто потрібно розморожувати холодильник?

Немає встановленого правила про те, як часто слід розморожувати холодильник. Це залежить від ситуації: вершки до вершків, іноді. Старі холодильники без автоматичного розморожування (система краплинного розморожування) потребують частого розморожування, в середньому раз на чотири тижні. Сучасні холодильники без розморожування можна розморожувати кожні півроку.

Чому важлива періодична розморозка?

Корки льоду та інею утворюються через захоплене гаряче повітря. Це не тільки викликає незручності, оскільки ускладнює доступ до їжі, але діє як ізолятор, знижуючи ефективність роботи компресора і споживаючи більше енергії.

Важливий! Неправильний графік розморожування може призвести до пошкодження компресора через навантаження, що може призвести до дорогого ремонту. Тому важливо стежити за станом внутрішньої частини холодильника та вчасно розморожувати лід.

Як розморозити холодильник? Покроковий алгоритм

Стандартна процедура розморожування холодильника складається з восьми кроків.

  • Ручка регулювання температури повинна бути в положенні 0, кабель живлення від’єднаний, а дверцята відчинені. У двокомпресорному холодильнику кожне приміщення можна розморожувати індивідуально.
  • Далі необхідно прибрати всі продукти, таці та полиці.
  • Якщо в холодильнику немає спеціальної ємності для збирання талої води, підкладіть під холодильник рушник або ганчірку.
  • Потім зачекайте 3-10 годин, доки лід розтане.
  • Протріть м’якою тканиною, щоб видалити талу воду.
  • Видаліть весь бруд з полиць, кошиків та лотків. Найкраще використовувати натуральний миючий засіб, наприклад, харчову соду.
  • Очистіть всі стіни, полиці та поверхні холодильника.
  • Відкрийте холодильник і зачекайте, поки температура холодильника не впаде до бажаної температури.

Зазвичай, цей процес не повинен займати більше 30 хвилин. Після цього всю їжу можна прибрати.

Чи можна прискорити процес розморожування у холодильнику?

Розморожування в холодильнику може тривати до 10 годин. Проте пришвидшити процес можна. Є кілька способів прискорити процес.

  • Грелки можна поставити у морозильну камеру.
  • Поставте глечик із окропом у морозильну камеру (не забудьте підкласти під нього дошку, щоб не пошкодити пластикову поверхню).
  • Наповніть пульверизатор окропом і розпорошіть на стіни.
  • Візьміть фен і дуйте гарячим повітрям на стіну з відстані 20-30 см. Дуже важливо не спрямовувати струмінь гарячого повітря на стик, щоб уникнути випадкового пошкодження.
  • Змочіть чисту тканину гарячою водою і постукуйте по ній, доки лід не почне танути.

Будь-який з цих методів призведе до того, що крига зламається і негайно розтане. Якщо одразу дістати з морозилки, можна трохи скоротити час розморожування. Ніколи не використовуйте ніж, щоб відколоти кригу від стін. Це може призвести до пошкодження пластикового ковпачка та фреонових каналів під ним.

Як запобігти пошкодженню морозильної камери?

Дуже важливо не допускати скупчення льоду всередині морозильної камери та на її стінках. Якщо він накопичується дуже швидко, це може бути ознакою пошкодження. Не сподівайтеся на удачу та відкладайте проблему, а зверніться до професіонала для її діагностики.