Як вибрати самокат для дитини

В епоху електронних гаджетів діти дуже мало часу проводять на свіжому повітрі. Але цю проблему можна легко вирішити. Наприклад, наявність самоката значно спрощує ситуацію. Адже кататись міськими парками та тротуарами, робити круті трюки та їздити з друзями наввипередки неймовірно захопливо та цікаво.

Якщо вам набридло, що ваша дитина цілими днями грає в комп’ютерні ігри, слід придбати їй самокат. Про те, на що звернути увагу, купуючи дитячі двоколісні засоби пересування, а також у чому користь катання, читайте далі.

Які характеристики врахувати, купуючи самокат

Будь-який засіб пересування повинен бути зручним та безпечним. Тому під час покупки самоката слід врахувати не тільки вік дитини, а й наступні характеристики.

Вага

Невелика вага транспорту дозволить дитині самостійно, без загрози здоров’ю підіймати засіб пересування та переставляти його через бордюри чи інші перешкоди.

Колеса

Вони можуть бути гумовими чи пластмасовими. Колеса з гуми зроблять їзду плавною, м’якою. Пластмасові відрізняються більшою жорсткістю, але ціни на самокати в Харкові з колесами із пластмаси нижчі.

Вузькі колеса дозволяють розвинути високу швидкість, тоді як широкі більш стійкі. Колеса маленького діаметра підходять для поїздок по рівному тротуарному покриттю, тоді як великі є більш прохідними.

Рама

Для виготовлення рам використовують метал або пластик. Металічні вироби більш довговічні та надійні. Пластикові мають меншу вагу та нижчу ціну.

Кермо

Воно повинне мати достатню ширину та, бажано, змінюватись по висоті. Це дозволить відрегулювати кермо відповідно до зросту дитини, що важливо для комфортного катання.

Гальмо

Сьогодні в продажу представлені самокати з ручним та ножним, заднім і переднім гальмом. Фахівці рекомендують під час перегляду каталогу на сайті allo.ua в Харкові, зупинити увагу на моделях з заднім гальмом, бо цей варіант для дитини є більш безпечним.

Механізм складання

Самокати можуть складатись навпіл або мати знімне кермо. Перший варіант більш зручний у транспортуванні та зберіганні.

Захисне екіпірування

Навіть вибір найкращого самоката не гарантує повне виключення падінь та можливих травм. Тому, якщо ви дуже боїтесь за свого малюка, для мінімізації неприємних моментів додатково до засобу пересування йому можна придбати спеціальні рукавички, налокітники, наколінники та шолом для захисту голови.

Чому кататись на самокаті корисно

Окрім приємного проведення часу, прогулянки на самокаті є корисними для здоров’я дитини:

  • Засіб сприяє розвитку координації, вправності, вестибулярного апарату.
  • Під час їзди в роботу залучаються різні групи м’язів. Завдяки постійній зміні поз руки, ноги, спина добре прокачуються.
  • Фізіотерапевти рекомендують катання на самокаті в разі проблем з формуванням постави.
  • Рухливість та перебування тривалий час на свіжому повітрі тренує дихальну та серцево-судинну системи.
  • Фокусування на близьких і далеких об’єктах під час руху вулицями міста позитивно впливає на зір.

Використовувати самокат можна у віці від двох років.