Яким має бути харчування перед тренуванням

Кожен, хто серйозно займається спортом, просто зобов’язаний стежити за своїм раціоном і графіком харчування. При цьому багато хто не розуміє, чи можна їсти перед тренуванням? І якщо так, то що і коли?

Ранкове тренування

Якщо тренування запланована на ранок, то щільно снідати перед ним не варто. Досить за 20-30 хвилин до його початку з’їсти щось легке. Це може бути фрукт, сухофрукт, йогурт. Такий легкий перекус дозволить запустити обмін речовин в організмі. А повноцінний сніданок потрібно перенести на період після тренування.

Денне або вечірнє тренування

Якщо тренування запланована на денний або вечірній час, то перед заняттям обов’язково потрібно включити в свій раціон складні вуглеводи. Це може бути злаковий, житній або цільнозерновий хліб, картопля або макарони з твердих сортів пшениці з овочами і білком (рибою, м’ясом, яйцями, молочним продуктами).

Вуглеводи потрібні нашому організму для того, щоб забезпечити енергією м’язи і мозок. На відміну від легких, складні вуглеводи гарантують повільне надходження в кров глюкози для підтримки продуктивної роботи серця і м’язів.

Білки допоможуть наситити організм амінокислотами, необхідними для роботи м’язів. В якості білкової їжі краще вибирати рибу, легкозасвоювані види м’яса (курка, індичка, телятина). Від свинини, баранини краще відмовитися, так як вони досить жирні. Вибираючи кисломолочний сир, необхідно брати той, жирність якого не перевищує 5%.

Від вживання жирної їжі перед тренуванням потрібно відмовитися, так як жир гальмує травлення, тому травна система отримає максимальне навантаження.

Прийом їжі повинен бути не менше, ніж за 1-2 години до передбачуваного тренування, щоб їжа встигла перетравитися.

Кількість їжі

Навіть невеликий перекус перед походом в спортзал допоможе запобігти фізичній втомі, різкому відчуттю голоду і поновнить запас глікогену в організмі. Приймати їжу рекомендують наступним чином:

  1. За 2-4 години до початку занять допускається повноцінний прийом їжі, що містить вуглеводи і білки. Від жирної або важкої їжі, яка не встигне перетравитися необхідно відмовитися. Не менш важливо стежити за питним режимом.
  2. За 30-60 хвилин допускається зробити невеликий перекус, що складається з їжі з великою кількістю вуглеводів. Це може бути банан або жменя сухофруктів.

Дотримуючись такого графіку можна забезпечити свій організм поживними речовинами, які необхідні для його підтримання під час інтенсивного навантаження.