Яким має бути якісне вершкове масло

Англійці мають приказку: «Коли у фермера з’являється зайве молоко, він робить масло». Хто не любить справжнього вершкового масла? Незважаючи на те, що деякі відмовляються від нього, називаючи його джерелом холестерину, вершкове масло містить величезну кількість речовин, необхідних нашому організму. Але щоб продукт приносив тільки користь, його необхідно правильно вибрати. Як це зробити?

Найкраще масло – ​​органічне масло

Органічне масло краще за пастеризоване, оскільки пастеризація руйнує важливі поживні речовини. Непастеризоване вершкове масло містить CLA, вітаміни A і D та високий вміст омега-3. Вершкове масло насичене жиророзчинними вітамінами, які допомагають використовувати мінерали, які ми вживаємо разом з іншими продуктами. Жирний фактор вершкового масла допомагає засвоювати ці вітаміни.

Вершкове масло містить CLA (кон’югована лінолева кислота) – здоровий транс-жир, що має протизапальні та протиракові властивості. Згідно з дослідженнями, CLA стримує ріст раку молочної залози, товстої кишки та шкіри.

Органічна олія відмінно підходить для жінок, які виношують дитину. Це допомагає у розвитку мозку, кісток та зубів дитини. Нерафінована олія багата на корисні для здоров’я бактерії, такі як Lactobacillus plantarum і Lactococcus lactis. Ці бактерії сприяють зв’язуванню здорової внутрішньої екосистеми.

Підрахуйте відсоток жиру

Вершкове масло хорошої якості багате молоком або вершками і повинно містити щонайменше 80% жиру, тоді як масло низької якості містить частково гідрогенізовані олії, що є джерелом шкідливих трансжирів.

Жирний склад вершкового масла обумовлений наявністю жирних кислот із середньою довжиною ланцюга, таких як лауринова кислота. Вона має антимікробні властивості і допомагає організму боротися з інфекцією. Це також допомагає підтримувати обмінні процеси в організмі та добре впливає на стан кишківника. Отже, зверніть увагу на вміст жиру на етикетці.

Колірний індикатор

Чим жовтіша олія, тим вона корисніша. Жовтий колір обумовлений наявністю натурального пігменту каротину, який є важливою речовиною нашого здоров’я.

Сире масло від корів, яких годують виключно свіжою травою – органічне. Купити його можна на ринку чи у спеціальних фермерських магазинах. Сьогодні це найкращий варіант.