Якщо вкусила собака, що робити та хто несе відповідальність?

До нас звернулася жителька Балаклії, дитина якої стала жертвою агресивного поводження безпритульної собаки. Ось її історія:

“Доброго дня, шановне керівництво нашої громади та всі небайдужі мешканці.

9 червня приблизно о 19 годині зі мною та моєю трирічною дитиною сталася прикра історія. Хочу поділитися нею з широким загалом для попередження та привернення уваги до проблеми.
Я, Лапта Вікторія, зі своєю дочкою, подругою та її сином у вказаний час поверталися з прогулянки на дитячому пляжі. Коли ми підіймалися залізними сходами біля вулиць Нижньо-Садова, Алієва (за дитячим садком #4 Ромашка), на зустріч вибігли 3 безпритульні собаки. Поводили вони себе агресивно, голосно гавкали, бігали навколо. Один пес біг нам назустріч по сходах. Я розгубилась (це моя провина) і не схопила відразу дитину на руки. Я притулила її до своїх ніг і закрила від собаки самокатом, який тримала у руці. В цей час інша собака (чорна, з жовтою кліпсою у вусі) підскочила до нас ззаду. Я відбивалася від неї ногою, але через огорожу сходів вона все ж встигла вхопити мою дитину за ніжку.
Обидві дитини, моя та подруги, дуже перелякалися, в тім як і їх мами. Тепер нас чекають напружені 10 днів, щоб зрозуміти, чи хворий той пес на сказ. Якщо ми не зможемо ізолювати собаку, дитині прийдеться перенести серію вакцинації від сказу.
Як виявилося, люди нашого міста вкрай не захищені перед нападами агресивних безпритульних собак. Ніхто не може допомогти нам ізолювати небезпечну тварину. Також всі ми знаємо, що останніми роками випадки нападу безпритульних собак на мешканців нашої громади почастішали. Впевнена, у кожного з вас є знайомий, який потрапляв у подібну ситуацію.
Коли я звернулася до КП “Центр поводження з тваринами” (м. Харків), мені пояснили, що не можуть допомогти, оскільки не мають договору з нашою місцевою владою. У нашому місті неможливий відлов та ізоляція агресивних безпритульних тварин. Компанія, яка чіпувала наших тварин лише їх стерилізує, вакцинує від сказу (можливо!) і відпускає. Але після стерилізації тварини стають тільки агресивнішими. Тому збільшення випадків нападу собак на людей і домашніх тварин логічні.
Я звертаюся до керівництва нашої ОТГ з щирим проханням звернути увагу на проблему агресивних безпритульних тварин і прийняти міри для можливості їх ізоляції та убезпечення наших дітей.
Я сподіваюся, що з моєю дитиною буде все добре і нас омине таке страшне та невиліковне захворювання як сказ. Але хто компенсує той стресс? Як це відобразиться на психо-емоційному стані дитини?
Де гарантії, що наступного разу подібний агресивний собака не вчепиться дитині у горло? Прошу вам як мати, та мешканець нашої громади – будь-ласка допоможіть нам захиститися від агресивних безпритульних тварин!”
 
Інформація : Вікторія Лапта