Яку технологію Tesla використовує для автопілота

Безпілотний автомобіль – це пряме мистецтво програмного забезпечення та технологій, яке гарантує, що він може виконувати будь-яке завдання без втручання людини. Компанія випустила свій перший автономний автомобіль ще 2014 року. Tesla є піонером на сьогоднішньому лідируючому ринку безпілотних електромобілів і революціонізує відновлювані джерела енергії за допомогою автомобіля. Автомобіль використовує розташування камер та радарів, щоб виявити об’єкт на периферії та діяти в іншій ситуації.

Технологічно багаті автомобілі Tesla недешеві. Якщо ви любитель безпілотних автомобілів, покупка моделі Tesla заощадить вам багато центів.

Вам може бути цікаво, як Tesla вдалося забезпечити високу безпеку та зручність за допомогою автопілота з підтримкою ІІ. Ознайомтеся з технологіями, які використовує Tesla у своєму автомобілі.

1. Радарний датчик

При керуванні автомобілем водії часто змушені перебувати в умовах поганої видимості через дощ, туман або снігопад. У багатьох випадках в автономних автомобілях використовується ПЗЗ-камера, що не стосується цих умов. У цих умовах виявляється чудове виявлення радіолокаційного датчика.

Радіолокаційний датчик UWB на Tesla встановлений ззаду та спереду, що зручно при зміні смуги руху. Датчик перевіряє об’єкт під широким кутом і може виявляти транспортні засоби у сліпій зоні. У несприятливих погодних умовах СШП датчик радіолокації демонструє високий рівень інтелекту і точного аналізу відстані. Функція цих датчиків надзвичайно важлива для запобігання будь-яким зіткненням ззаду та спереду. Міліметрові хвилі, які радарний датчик випромінює навколо себе, допомагають водіям почуватися впевненіше.

Основні характеристики радарного датчика:

 • Датчик радіолокації може виявляти велику відстань і точну відстань ближньої помилки 20 см.
 • Він має можливість виявляти рухомі або припарковані автомобілі у сліпих зонах.
 • Він виявляє небезпеку при поганій видимості та несприятливих погодних умовах.

2. Ультразвукові датчики

Ультразвукові датчики Tesla – ефективна технологія для виявлення об’єкта та його присутності на відстані. Датчик займає проміжне положення між датчиком наближення та лазерним датчиком відстані. Близько 12 таких точок ультразвукових датчиків розміщуються по колу автомобіля для вимірювання відстані та об’єкта поблизу. Інформація, отримана радарним датчиком, поєднується з даними ультразвукового датчика, що робить подорож ще безпечнішою. Діапазон досяжності датчиків не такий широкий і далекий, як у радара, але вони ефективно запобігають зіткненню з близькими об’єктами. На ультразвуковий датчик не впливають дим, пил, туман та пара, що було б важко для оптичних датчиків.

Це правда, що ультразвукові датчики можуть виявляти навіть прозорі об’єкти попереду автомобіля та реагувати на їхню присутність. Так само він вимірює кожен об’єкт, незалежно від його кольору та текстури. Коли попереду вас їдуть автомобілі, ультразвуковий датчик відстежує прискорення круглих коліс. Він працює з вимірюванням рівня рідини та об’ємного матеріалу.

Основні характеристики ультразвукового датчика:

 • Він виявляє об’єкти будь-якого розміру на відстані понад 20 метрів.
 • Датчик не залежить від текстури, кольору та поверхні об’єкта.
 • Вони найкраще працюють з твердими матеріалами, такими як скло, дерево, пластик, рідкі та напіврідкі речовини.
 • Він, як і раніше, працює в умовах освітлення, шуму і температури.

3. Круїз-контроль з урахуванням трафіку

Радарний датчик виконує всі необхідні функції круїз-контролю вашого автомобіля. Якщо Тесла виявляє автомобіль, що рухається попереду, він знижує швидкість і зберігає межу, аналізуючи транспортний засіб. Він безпечно підтримує відстань в 4 секунди від автомобіля, що йде попереду, пом’якшуючи зіткнення.

Датчики на кермовому колесі очікують, що ви продовжите утримувати кермо; в іншому випадку він сповільнюється та подає звуковий сигнал. Крім того, якщо він не визначає положення руки на кермі навіть після попередження, автомобіль сповільнюється та паркується на узбіччі. Він не панікує, коли будь-який транспортний засіб врізається у вашу смугу руху, він виявляє об’єкт і творить дива.

Круїз шосе з автопілотом вражає. Натисніть на лампочку, щоб запустити автопілот, і зрушивши трекбол убік, кермо допомагає вручну контролювати крейсерську швидкість.

Ключові особливості круїз-контролю з урахуванням трафіку:

 • Він утримує постійну швидкість під контролем водія.
 • Датчик справляється з дросельною заслінкою в будь-яких несприятливих погодних умовах.
 • Економічні поїздки бездоріжжям з круїз-контролем допомагають знизити витрату палива.
 • У поворотах забезпечує достатній поворот коліс.

4. Розумний заклик

Tesla використовує всі датчики та камери, щоб проїхати через парковку та на автопілоті дістатися до потрібного вам місця. Він ефективно виявляє об’єкти та паркувальні лінії та маневрує за допомогою Summon у додатку Tesla. Функцію зручно використовувати, якщо ваша машина застрягла між двома транспортними засобами і немає можливості увійти через двері. Як і саммон, розумний саммон коректно працює навіть через проїзди та паркування.

GPS-трекер всередині автомобіля та додаток Tesla разом працюють, щоб викликати машину на парковці. Дальність виклику обмежена відстанню 60 метрів.

Основні можливості Smart Summon:

 • Розумний виклик використовує інтелектуальну допомогу при керуванні автомобілем, щоб проїхати через парковку.
 • Технологія працює з комбінацією камер та датчиків.

5. Автоматичне керування

Використовуючи масиви датчиків навколо автомобіля, автоматичне кермо в Tesla працює в будь-яких умовах руху. Під час автоматичного кермового управління датчики реєструють величину моменту, що крутить, що передається на автомобіль, і забезпечують безпечне водіння. Датчики на рульовому колесі попереджають, якщо водій прибирає руки з коліс та знижує швидкість автомобіля.

Autosteer допомагає транспортному засобу рухатися по сусідній смузі на шосе і направляє, якщо необхідно змінити смугу руху через перешкоди. Радарний датчик та камера, встановлені спереду, відзначають дорожню розмітку, щоб автомобіль залишався в центрі.

Основні можливості AutoSteer:

 • Autosteer використовує як датчики, так і камери для безпечного маневрування по дорозі фіксованою смугою.
 • Самостійне паркування спрощується завдяки системі Autosteer, яка утримує автомобіль паралельно та перпендикулярно лінії паркування.

Tesla використовує технологію автоматичного навчання з учителем на основі регресії.