З 16 січня всі мають говорити виключно українською мовою. Але є винятки

   

16 січня 2021 року вступає в силу стаття 30 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Це означає, що вся сфера обслуговування має перейти на державну мову, а всі надавачі послуг, незалежно від їх форми власності повинні обслуговувати споживачів та надавати інформацію стосовно товарів та послуг виключно на українській мові.

На практиці це означає, що в магазині (в тому числі інтернет-магазині), супермаркеті, кафе, аптеці, салоні краси, спортивній залі, банківській установі, вокзалі, АЗС, на ринку чи будь-де в іншому місці, вас повинні обслуговувати виключно на державній мові. Але, на прохання клієнта, обслуговування може відбуватися на будь-якій іншій мові, яка є прийнятною для обох сторін. Закон цього не забороняє.

Вимога відносно обслуговування на державній мові стосується не лише закладів торгівлі. В законі мова йдеться також про освітні, медичні, соціальні послуги.

Крім того, на українській мові має подаватися інформація на цінниках, в інструкціях, маркуванні, технічних характеристиках, меню, тощо. При цьому така інформація може бути про дубльованою і на інших мовах.

Дані Інфо