За халатність, що призвела до вибухів в Балаклії, судитимуть колишнього офіцера ЗСУ

Матеріали справи про вибухи на військових складах в Балаклії в 2019 році проти офіцера ЗСУ, який відповідав за утилізацію боєприпасів, направлено до суду.

Про це повідомили в прес службі Офісу генерального прокурора.

Військовослужбовця звинувачують за ч. 3 ст. 425 (недбале ставлення до військової служби в умовах особливого періоду, що спричинило тяжкі наслідки) Кримінального кодексу України.

Під час проведення планових робіт з утилізації боєприпасів на технічній території командир загону, всупереч вимогам статутів і наказів, був в адміністративній будівлі військової частини, хоча повинен був бути присутнім на ділянках підрозділів, які виконували завдання по завантаженню вибухонебезпечних елементів ЗРК ЗМ9 Куб, і управляти їх діями.

Крім того, в його обов’язки входило забезпечення особового складу транспортом, спеціально обладнаним для перевезення небезпечних вантажів, вжиття заходів щодо забезпечення захисту підлеглих і доведення до їх відома принципів дії вибухонебезпечних предметів і правил поводження з ними.

«Також він повинен був перевірити знання та навички особового складу після проходження навчання з пожежно-технічного мінімуму і забезпечити їх дистанційними засобами з метою транспортування вибухонебезпечних предметів. Недбале ставлення командира загону  призвело до загибелі трьох військовослужбовців та отримання тілесних ушкоджень різного ступеня тяжкості чотирма військовими », – йдеться в повідомленні.