Світлична вимагає розслідувати закупівлю Харківською ОДА захисних масок по завищеній вартості

   

Юлія Світлична заявила, що Харківська ОДА розтратила гроші на COVID-19.

Поза тендером ХОДА закупила маски, дезінфектори, захисні щитки на 25 млн. грн.

Все б нічого, але позиції з тендеру дорожче ринкової ціни в 2-3 рази. І все це під час пандемії і високого рівня летальності в Харківській області.

Про це свідчать дані системи Рrozorro.

Замовником виступив Департамент цивільного захисту обладміністрації. Чиновники по безтендерній процедурі (тобто, самостійно обравши постачальника) закупили велику кількість медичних витратних матеріалів: масок, рукавичок, щитків для очей, захисного одягу, санітайзерів та респіраторів. Як показує поверхневий аналіз, більшість товарів були куплені з великою переплатою. Наприклад, 300 тисяч масок в ХОДА закупили по 3 гривні за одиницю, хоча на ринку можна знайти ціну в чотири рази нижче.

Аналогічна ситуація і з іншими лотами. Екрани для очей, які в інтернеті можна знайти по 24 гривні за штуку, в ХОДА купили по 59. Рукавички обійшлися бюджету в 7,35 гривень за одиницю, хоча в мережі їх можна купити дешевше в 2,5 рази. Респіратори FFP2 в Департаменті цивільного захисту закупили по 22 гривні за штуку, хоча на ринку є пропозиції в чотири рази дешевше.

Шість тендерів між собою розділили чотири компанії. Найбільше грошей – близько 15 мільйонів гривень – отримає ТОВ “Сангин”. Фірма була зареєстрована в березні цього року в Києві, власного сайту у неї немає.