Балаклійські медики прокоментували ситуацію з хлопчиком, який помер в обласній лікарні

Декілька днів тому, в ЗМІ з’явилася інформація щодо смерті п’ятирічного хлопчика з села Волохів Яр. Першими про це на своїй сторінці в Фейсбук сповістила радіостанція Балаклія FM 90.5. За їх інформацією батьки хлопчика звернулися до лікарів через болі в животі у дитини. В медичному закладі їм довелося декілька годин чекати лікаря та результатів аналізів, після чого їх відправили в Харківську лікарню, де хлопчик помер.

Цей допис викликав неабиякий ажіотаж. Та в більшості, коментатори, не дочекавшись подробиць трагедії, прийнялись звинувачують медиків в халатності та некомпетентності. Тому ми вирішили звернутися в Балаклійську районну лікарню за коментарями.

В лікарні нам розповіли, що вперше батьки п’ятирічного хлопчика звернулись до них 29 травня. В цей день під час гри дитина отримала травму. Лікар-травматолог діагностував у маленького пацієнта травму голеностопу та наклав лангету, призначивши наступну консультацію на понеділок 31 травня. Але з невідомих причин, батьки в призначену дату до лікарні не з’явилися.

1 червня в хлопчика піднялася температура та з’явився біль в животі. Батьки викликали фельдшера Волоховоярського ФАПу, який оглянувши дитину, дав направлення до хірурга Балаклійської поліклініки з підозрою на захворювання органів ЖКТ. Після огляду, хірург направив маленького пацієнта до стаціонару, щоб з’ясувати причину болю.

В прийомному відділенні хлопчика оглянули педіатр та хірург. Малюку зняли лангету, зробили УЗД та відправили проконсультуватися з завідувачем хірургічного відділення. Та через те, що лікар в цей час був на операції і його треба було чекати, мама хотіла їхати додому, та медичному персоналу вдалося її умовити, адже стан малюка не покращувався.

Під час огляду хірург не виключив у малюка гострий апендицит та домовився з Обласною дитячою лікарнею №1 міста Харків про госпіталізацію до них хлопчика. Дитині поставили крапельницю та викликали звичайну машину швидкої допомоги, так як стан пацієнта був стабільним.

При надходженні до Обласної дитячої лікарні №1, стан хлопчика не викликав занепокоєння у медиків. Його госпіталізували до реанімаційного відділення.Та впродовж трьох годин малюку стало гірше. Незважаючи на дії медиків, врятувати дитину не вдалося.

Звичайно, смерть дитини – це непоправна трагедія. Та чи варто відразу звинувачувати в ній лікарів? Реакція читачів буде залежати від того, як цю інформацію подано. В будь-якому випадку вона повинна базуватися на свідченнях безпосередніх учасників подій, а не на словах випадкових свідків, як це зробили Балаклія FM 90.5. ЗМІ мають бути неупередженими. А подана ними інформація не повинна викликати ворожнечі між читачами чи недовірі до медиків, влади, тощо.

Ми глибоко сумуємо з приводу смерті хлопчика. Та все ж більшість з нас далекі від медицини, тому просто не повинні попередньо робити 100-відсоткові висновки щодо кваліфікації медичного персоналу лікарні. Дочекаємося офіційних висновків спеціалістів.

Бережіть себе та своїх близьких.

Дані Інфо