Балаклійський ліс під загрозою зникнення

Для багатьох мешканців Балаклії весна – це чудова пора пікніків та первоцвітів або просто можливість прогулянок в лісі. Але дуже скоро ми можемо все це втратити. Ті, хто останнім часом відвідував ліс, мали змогу побачити велику кількість сухих, повалених дерев. Причиною цьому стали: несприятливі погодні умови, стрімкий розвиток жуків-короїдів, що харчуються деревиною та, насамперед, людська недбалість.

На південний захід від міста Балаклія і на схід від села Крейдянка розташований ландшафтний заказник місцевого значення Крейдянська лісова дача. Його загальна площа складає 1477,7 га. Заказник був створений в 2001 році для охорони фрагменту долинного ландшафту річки Сіверський Дінець.

Тут домінує свіжий дубово-сосновий субір, зростають посадки сосни віком близько 50 років, які є еталоном створення ґрунтозахисних насаджень на піщаних територіях. Це ліси І групи зеленої зони м. Балаклія, які мають суттєве водоохоронне, ґрунтозахисне та кліматологічне значення. Вони є регуляторами рівня ґрунтових вод та водного режиму р. Сів. Донець. У підліску трапляються рідкісні чагарники — барбарис звичайний, аморфа кущова. В трав’яному ярусі чисельні лікарські види рослин. Об’єкт має наукове, природоохоронне, лісогосподарське значення, тому повинен знаходитися під охороною. Згідно постанови «Про створення ландшафтного заказнику Крейдянська лісова дача», опікуватися ним має Балаклійський держлісгосп.

Але сьогодні ліс знаходиться в дуже занедбаному стані. На території заказнику неозброєним оком можна помітити хворі дерева. Через значну посуху, яка спостерігалася в регіоні впродовж останніх років, та людської недбалості, дерева стали легкою здобиччю жуків-паразитів. І той сухостій та повалені сухі дерева вже стали домівкою для їх личинок, що через деякий час почнуть атакувати здорові дерева. Наслідки такої недбалості можна побачити на фото.

  Та цього можна було б запобігти, якби ті, хто повинен піклуватися про зелені насадження, своєчасно прибирав вражені дерева. Знайти цій деревині застосування не складно. Адже сьогодні є дуже багато людей, що проживають в приватному секторі та використовують деревину для опалення своїх будинків. Серед них люди є похилого віку та малозабезпечені сім’ї, яким можна було б їх віддати.

Тож, вважаємо, що  депутатам новоствореної Балаклійської ОТГ необхідно звернути увагу на кричущу ситуацію, що склалася з екосистемою регіону, зокрема на території ландшафтного заказнику Крейдянська лісова дача. Сотні загиблих дерев тут роками залишаються лежати просто неба, хоча могли б стати в нагоді, наприклад, пенсіонерам, які проживають в приватних будинках та мають пічне опалення. Якщо зараз ми не звернемо на це увагу, то вже дуже скоро наш ліс залишиться лише в наших спогадах.

Бережіть себе та своїх близьких!

Дані Інфо