Барвінківський котел: під Харковом знайшли підвали, повні останків солдат

В ході пошукової експедиції “Барвінківський котел 1942” пошуковики знайшли старі льохи з останками бійців. Про це в Facebook повідомила пошуковик і журналістка з Кривого Рогу Вікторія Симкина.

“На одному з полів в радіусі нашої роботи стояло під час війни маленьке село Піщанівка. Знаходилося воно на березі скромною річечки, через яку був брід. Зараз і річечка очеретом поросла, і від села навіть фундаментів видимих ​​не залишилося, і важко повірити, що в 42-м тут було справжнє пекло. А результатом його став килим з солдатських тіл. І “по рівному ріки крови текли”, як нам місцеві жителі розповіли. Загиблих бійців німці наказали знести в льоху. Можна по-різному ставитися до розповідей, які з кожним роком обростають все новими кривавими подробицями, якби … Здається, ми знайшли один з цих підвалів! Скільки в ньому бійців, поки сказати не можемо. Вчора нам здалися, що вісім, і до дна ми ще не дійшли “, – написала пошуковик.

 

В перший же день експедиції “Барвінківський котел 1942” пошуковці виявили останки 15 бійців в полі. Пошукову експедицію “Барвінківський котел 1942” проводять пошукові системи “Союзу” Народна Пам’ять “з Києва, Кривого Рогу, Слов’янська, Львова, Кременчука, Глухова, Харкова, Ужгорода, Дніпра, а також пошукові загони з Казахстану – бійці цієї країни також загинули в роки Другої світової під Харковом.