В Україні відновлять відключення боржників від комунальних послуг

В Україні зняли обмеження на відключення населення від послуг ЖКГ через заборгованість по оплаті. Обмеження вводили на час адаптивного карантину.

Згідно з обмеженнями, на час карантину і протягом 30 днів після його закінчення забороняли нараховувати штрафи і пеню за заборгованість за послуги ЖКГ, а також припиняти надавати послуги.

Згідно з поправками до закону, який вступив в силу, обмеження будуть діяти тільки в областях з “червоним” рівнем епідеміологічної небезпеки.

Через 30 днів після того, як регіон покинув “червону” зону, підприємства, що надають комунальні послуги, можуть відключити боржників від газу, електрики і т.д.

Відновити подачу послуги можна після погашення заборгованості, а також оплати послуги повторного підключення. Наприклад, вартість на відновлення подачі електрики становить від 600 до 2000 грн залежно від регіону.

Раніше Міністерство юстиції України наказом № 1061/5 від 23.03.2021 дозволив державним і приватним виконавцям накладати арешт на рахунки боржників за комуналку. Банки отримали можливість автоматично списувати кошти з таких арештованих рахунків.

У Держстаті повідомляють, що станом на кінець червня 2021 роки українці заборгували за комунальні послуги 70,6 млрд грн.