В Балаклії тариф на тепло залишиться без змін

Незадовго до своєї ліквідації, Балаклійська районна рада наприкінці вересня 2020 року, порадувала мешканців міста «прощальним подарунком» у вигляді нових тарифів на теплопостачання. Відтоді, всі бюджетні установи, які користуються послугами КП «Балаклійські теплові мережі», згідно постанови Балаклійської районної ради №993-VII від 22 вересня 2020 року, мали сплачувати за користування тепловою енергією за тарифом 1794,73 грн./Гкал (з ПДВ).

Але декому цього виявилося замало. Тому до порядку денного чергової сесії Ізюмської районної ради була внесена пропозиція, щодо встановлення нових тарифів. Цього разу, керівництво КП «Балаклійські теплові мережі» запропонувало підвищити тариф до 2284,14 грн./Гкал (з ПДВ).

Ця пропозиція була підтримана Валентиною Панасенко та іншими депутатами від «Блоку Кернеса – Успішний Харків» і партії «Слуга народу». Але депутати від блоку Світличної «Разом» та опозиційної платформи «За життя» утрималися від голосування і це рішення прийняте не було.

  Необґрунтоване підняття тарифів

Як нам стало відомо, ці депутати, які виступили проти підняття тарифу, вважають, що вказані цифри є необґрунтованими. Перш ніж розглянути це питання, треба спочатку розробити програму розвитку підприємства, щонайменше на 2-3 роки. А за старого керівництва це зробити неможливо.

Наразі в Ізюмській районній раді розглядається питання передачі КП «Балаклійські теплові мережі» Балаклійській міській раді. Або, якщо будуть досягнуті домовленості між Балаклійською, Савинською та Донецькою ОТГ, то розподіл підприємства пропорційно між радами. Але це потребує часу та поступок з боку деяких посадових осіб. А без нового керівництва про вихід підприємства з кризи та його подальший розвиток, не може бути мови.

На теперішній час КП «Балаклійські теплові мережі» має 20 мільйонів боргу. Підприємство працює з 2006 року і всі пам’ятають про банкрутство його попередника.  Можливо потрібно провести аудит діяльності підприємства та розробити програму розвитку підприємства?

Підвищення тарифу вплине на розвиток бюджетних установ

При підвищенні тарифу всі ці затрати впадуть на плечі бюджетних установ (освіта, медицина, культура). А так, як підвищення тарифу на тепло в бюджеті не закладено, то відповідно ці установи повинні будуть віддати кошти, які були заплановані на їх розвиток.  

Дані Інфо