Чи варто вимикати котел влітку?

Більшість домовласників відключають опалення влітку, якщо вони живуть у відносно теплому кліматі. У літні місяці багато людей не захочуть, щоб їх радіатори були включені будь-якої миті, і, ймовірно, змінять свої налаштування, щоб опалення не працювало. Тим не менш, ваш котел буде продовжувати споживати деяку кількість палива, поки він увімкнений, незалежно від того, чи працює ваше центральне опалення. Відключення котла та отримання гарячої води іншими способами, мабуть, знизить ваші рахунки за електроенергію, але чи доцільно повністю відключати котел на тривалий період?

Яким приладам потрібна гаряча вода?

У багатьох випадках старі котли (зазвичай старше п’ятнадцяти років) будуть тими, які ви хочете вимкнути, особливо ті, які мають контрольну лампочку, що постійно горить. Пілотна лампа споживатиме паливо, тому немає особливого сенсу залишати її увімкненою, поки ваші радіатори не працюють протягом декількох місяців. Сучасні двоконтурні котли часто мають літній та зимовий режими, при цьому літній режим знижує витрату палива, нагріваючи воду лише кілька разів на день. Якщо ви покладаєтеся на свій бойлер для забезпечення гарячою водою для ванн, душу та миття посуду, можливо необхідно залишити бойлер увімкненим, хоча б для того, щоб ваш резервуар для гарячої води наповнювався пару разів на день. Перевага електричних душей у тому, що їм не потрібне гаряче водопостачання; вони нагрівають воду майже миттєво, використовуючи нагрівальний елемент у душовій кабіні, а це означає, що вам не потрібно турбуватися про те, що їх ефективність постраждає, якщо ви вимкнете бойлер. Пральні та посудомийні машини можуть бути ще однією проблемою; більш старим пристроям може знадобитися гаряче водопостачання, але багато хто з них все ще повинен мати можливість нагрівати воду всередині.

Запуск вашого котла

Якщо ви все-таки вирішите відключити бойлер на літо, все ж таки непогано час від часу запускати системи гарячого водопостачання та центрального опалення. Навіть у сучасній надійній системі гарячого водопостачання в насосі та перемикающем клапані є рухомі частини, які можуть заклинити та викликати проблеми, коли ви захочете повторно активувати їх у наступні місяці. Це не обов’язково має відбуватися щодня, запуск котла та ввімкнення гарячої води на деякий час кожні кілька тижнів має бути достатньо, щоб підтримувати його в робочому стані. Сучасні котли зазвичай мають режим очікування, який споживає значно менше палива, ніж старі котли, коли вони не використовуються. Тим не менш, можливо, все ж таки варто вимкнути котел, якщо в баку з гарячою водою відсутня адекватна ізоляція, через що котел виконує більше роботи.

Обслуговуйте свій котел

Чи виключаєте ви казан чи ні, важливо щороку проводити його технічне обслуговування, в ідеалі влітку. Будьте обережні, щоб не чекати, поки ваше опалення знадобиться для його обслуговування; більшість інженерів-теплотехніків будуть надзвичайно зайняті в осінні та зимові місяці, а зима – найгірший час для відмови котла. Запобігти проблемам з котлом завжди краще, ніж потім його ремонтувати, особливо коли на вулиці мороз. Якщо ви є домовласником, щорічне обслуговування є обов’язковим, і вам знадобиться сертифікат безпеки газу, щоб показати, що ви обслуговували своє опалення. Для домовласників це не є обов’язковим, але воно того варте; обслуговування дешевше за ремонт. Запуск вашого котла кожні кілька тижнів протягом літа та забезпечення його обслуговування в якийсь момент протягом цього періоду повинні гарантувати, що котел буде працювати належним чином, коли вам це потрібно