“Де мої 16 тисяч”: працівники харківських театрів вийшли на мітинг

У центрі Харкова актори театрів і працівники установ культури вийшли на мітинг проти урізання зарплати. Причиною акції стало недофінансування харківських театрів з бюджету області та затримка зарплати театралам.

“На останній сесії обласної ради суму коштів, що виділяються театрам, народні обранці скоротили більш ніж удвічі – в минулому році виділили 133 мільйони гривень, а в цьому – 54. Майже два місяці творчі колективи та працівники театрів не отримують заробітну плату. Останній раз гроші надходили на початку лютого і далеко не в повному обсязі “, – йдеться у відкритому зверненні колективів харківських театрів та закладів культури.

Ще однією причиною мирної акції стали слова голови ХОДА Айни Тимчук, яка недавно сказала, що у акторів висока зарплата – в середньому 16,5 тисячі гривень.

За словами харківських акторів, ці слова не відповідають дійсності. Учасники мітингу під ХОДА вимагали виплачувати їм зарплату згідно із законодавством, гарантувати збереження робочих місць, фінансувати театри для оплати комунальних послуг і уявлень.

Джерело