Харківські поліцейські викрили шахраїв, що ошукували літніх людей

Національна поліція повідомила про викриття угруповання шахраїв, що за допомогою телефонних дзвінків ошукували людей похилого віку. Зловмисники казали начебто близька вам людина потрапила в лікарню і просили терміново перевести гроші на лікування. Злочинна діяльність групи осіб принесла їм у загальній суммі 1,5 мільйонів гривень протизаконного прибутку.

Викрили злодіїв оперативні працівники управління стратегічних розслідуваннь по Харківській області, за участю слідчих ХРУП №1. В ході слідства було встановлено причетність злочинної організації до 14 фактів обманного заволодіння чужими коштами майже на 1,5 мільйонів.

Встановлено, що фігуранти справи використовували для шахрайства злочинну схему, відому як “ваш родич в біді”. Телефонували переважно пенсіонерам та казали, що їх близький родич потрапив до лікарні і вимагали негайно переслати грощі начебто на лікування.

Організатора вже встановлено. Ним виявився утриманець Маріупольського СІЗО. Інші участники схеми також перебували у тому ж СІЗО або були нещодавно звільнені. Раніше засуджені учасники виконували роль кур’єрів для передачі грошей від потерпілих.

Під час затримання співробітники національної поліції провели обшуки у фігурантів. Вилучили 12 телефонів, комп’ютери, грощі та блокноти з записами. Харківські прокурори Київської окружної прокуратури вже звернулись до суду з клопотанням про тримання під вартою підозрюваних на час слідства.

Наразі досудове розслідування триває. Уточнюється повне коло причетних до шахрайства осіб та їх жертв. Під час отримання грошей від 90-літньої жінки в розмірі 1 тисячі долларів та 64 тисяч гривень було затримано 2 особи за підозрою в злочині, передбаченному ст. 208 ККУ.

Зібрані докази дозволили висунути затриманим та їх спільникам підозру за ст.190 ч.3 ККУ (шахрайство). Якщо вину буде доведено, підозрюваним загрожує до 8 років в’язниці.