Харківський лікар розповів про особливості штаму Омікрон

Український лікар-педіатр та телеведучий Євген Комаровський вважає, що новий штам коронавірусу SARS-CoV-2 омікрон за заразністю можна порівняти з кіром. Про це він заявив в інтерв’ю засновнику інтернет-видання “ГОРДОН” Дмитру Гордону.
“Те, що очевидно медичній науці: заразність омікрону наближається до заразності кору. А це одна з найбільш заразних інфекцій, що існують на земній кулі. Порівнятися з кором не може, мабуть, ніщо. Омікрон практично такий самий. Як я сказав місяць тому, омікрон прийде в кожну носоглотку.Кожна людина отримає омікрон. Тут ніякі маски, ніякі протиепідемічні заходи не спрацюють. Тобто ми всі отримаємо цей вірус. захворювання”, – цитує видання Комаровського.
Якщо порівнювати омікрон із грипом, то грип частіше викликає ускладнення, але омікрон більш заразний, продовжив він.
“Візьмемо грип. Одному зі 100 людей стає погано. А тут той же грип, але погано стає одному з 1 000. Реально погано. Але захворіють десятки мільйонів. Тому загальна кількість тих, кому буде дуже погано, на кого не вистачить медицини, кисню і все інше, буде величезним”, – прогнозує експерт.
Лікар відмовився прогнозувати, як пандемія коронавірусу розвиватиметься далі. Він вважає, що поки це неможливо, тому що ще навіть у грудні було складно уявити, що з’явиться штам коронавірусу, який буде заразнішим за дельту.