Кабмін посилює карантинні правила у жовтій зоні

Кабмін посилює обмеження в жовтій зоні карантину: COVID-сертифікати про вакцинацію, одужання або негативний результат тесту на коронавірус будуть потрібні всім співробітникам бізнесу та клієнтам. Про це повідомлялося на засіданні Кабміну.

“Сьогодні ухвалимо рішення про зміну умов адаптивного карантину, яким буде посилено вимоги щодо вакцинації у жовтих зонах карантину”, – заявив прем’єр-міністр Деніс Шмигаль.

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко заявив, що в жовтих зонах карантину громадські заклади, заклади культури, спортзали, ресторани та подібні їм зможуть працювати, якщо у всього персоналу та клієнтів є один із цих документів:

– сертифікат про вакцинацію хоча б однією дозою;

– сертифікат про одужання від COVID-19;

– негативний результат тесту на коронавірус.

Також буде змінено термін дії жовтого сертифіката COVID про вакцинацію однією дозою. Він діятиме 30 днів, а не 120, як було раніше.

Крім того, Ляшко наголосив, що працівники установ мають не просто запитувати COVID-сертифікат у клієнтів, а зчитувати QR-код смартфоном через програму Дія, щоб перевірити їхню дійсність.

Якщо у відвідувачів чи співробітників не буде COVID-документів, власнику бізнесу під час перевірок загрожуватиме штраф від 34 000 до 170 000 грн, додав Ляшко.