Капітан «Оріани» залишив компанію

30 вересня на засіданні Ізюмської районної ради депутати задовольнили заяву директора КП «Оріана» Юрія Лисенка про його дострокове звільнення. Цьому передувало відключення через борги електроенергії в приміщенні, де розташована студія, численні порушення закону з боку керівництва комунального підприємства та судові позови.

Своє віщання радіо «Балаклія ФМ» розпочало у 2018 році. Його засновником стала Балаклійська районна рада, яка й фінансувала це комунальне підприємство, задовольняючі всі забаганки директора КП. Так було декілька років, поки не відбулося укрупнення районів, а Балаклію не приєднали до Ізюмського району. Після чого «Оріана» опинилася у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст Ізюмського району.
Фінансувати комунальне підприємство самотужки Ізюмська районна рада не збиралася, а прийняти її до себе на баланс жодна громада колишнього Балаклійського району не захотіла. На утримання «Оріани» необхідно понад 1 млн гривень на рік. А виділяти щорічно таку суму без урізання витрат на такі важливі сфери як медицина, освіта, комунальне господарство і т. д., ні Балаклійська, ні Донецька, ні Савинська громади не можуть. Тим більше, що пояснити, куди буде витрачатися така значна сума Юрій Лисенко відмовився. Тому «Оріана» залишилася без коштів на своє існування. Виникає закономірне питання: Чому громадам не потрібне власне радіомовлення? Звісно потрібне. Але не на таких же умовах!

Це призвело до того, що працівникам перестали виплачувати заробітну плату, виникла заборгованість за комунальні послуги. Згідно з актом перевірки Головного управління Держпраці у Харківській області, було встановлено, що заробітна плата працівникам виплачується несвоєчасно, через що за період січень-червень 2021 року, виникла заборгованість перед персоналом в розмірі 154,1 тисячі гривень. Крім того, порушено порядок розрахунку з працівниками, що звільняються. Згідно з законодавством, в день свого звільнення, працівнику повинна бути в повному обсязі виплачена заробітна плата та інші доплати, які йому належать. Через це виникла заборгованість в сумі 9,0 тисяч гривень перед двома робітниками.


Також, не здійснювалися інші платежі. Наприклад, за електроенергію, комунальне підприємство заборгувало 22 тисячі гривень, за оренду приміщення, в якому знаходиться студія радіомовлення – 20 тисяч гривень. Саме борги за електроенергію і стали причиною того, що 28 вересня радіо припинило своє віщання, а Юрій Лисенко написав заяву про звільнення, навіть не дочекавшись закінчення терміну свого контракту.

На сьогодні в поліції відкрито 3 кримінальні провадження на вже колишнього директора КП «Оріана» Юрія Лисенка за невиплату заробітної плати, самозахоплення приміщень та незаконне привласнення бюджетних коштів. Розслідування по яким триває.

Треба відмітити, що КП БРР ТРК Оріана є госпрозрахунковою організацією. Цей метод господарювання передбачає самоокупність та рентабельність. Але, відповідно до офіційної фінансової звітності за 2020 рік КП БРР ТРК Оріана мала чистий прибуток лише 1 тисячу гривень. Компанія обвинувачує усіх в закритті їх організації: керівництво району, депутатів, конкурентів та всіх інших, забуваючи про той факт, що вони самі повинні були працювати, шукати рекламодавців, а не чекати грошей з бюджету. На нашу думку, як це гірко не звучить, вся причина в бездарному керівництві радіокомпанією.

«Ти не невдаха, поки не почнеш в своїх невдачах звинувачувати інших» – Джон Вуден.