МОЗ ініціює посилення карантину в Україні з 13 вересня

Міністерство охорони здоров’я подало до Кабінету міністрів клопотання з проханням перевести Україну з “зеленого” на “жовтий” рівень епідемічної безпеки і, як наслідок, з 13 вересня посилити карантинні обмеження. Про це повідомив глава Міністерства охорони здоров’я Віктор Ляшко.

“У нас відбулося кілька урядових зустрічей і нарад, які чітко показують, що Україна вже сьогодні перевищила індикатори, які можуть перевести країну з зеленого рівня епідемічної небезпеки в жовтий.

Ми від МОЗ подали клопотання до Кабміну, що на поточному тижні відбудеться комісія техно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яка розгляне наше звернення. І швидше за все, з наступного понеділка Україна перейде на жовтий рівень епідемічної безпеки.

Відповідно, будуть встановлені додаткові обмеження, які передбачені для жовтого рівня і стосуються в основному масових заходів “, – розповів Ляшко.

Міністр пояснив, що згідно з постановою, на жовтий рівень переходить відразу вся Україна. Якщо місцями відбувається погіршення до оранжевого або червоного рівня, країна переходить до регіонального розподілу на зони.