На Балаклійщині планують закрити заклади освіти

Справжній шок у жителів села Вишнева колишнього Балаклійського району викликав Порядок денний VII сесії Савинської селищної ради VIII скликання. Де, поміж інших питань, вони побачили пропозицію ліквідувати КЗ «Вишнівська гімназія», де на сьогоднішній день навчається 44 учня. Жодних слухань чи обговорень цього питання, як того вимагає регламент, не проводилося. Жителі та навіть, староста села Вишневе Ніна Чемерис, не були заздалегідь попереджені про винесення селищним головою Юрієм Матвієнко цього питання на розгляд депутатів. Про те, що вирішується доля їхнього села, вони дізналися з інтернету.

Не дивлячись на те, що менше року тому, балотуючись на посаду голови Савинської ОТГ, Юрій Матвієнко обіцяв, що не закриє жодної школи чи іншого соціально значимого об’єкту на території громади, сьогодні рішення про закриття Вишнівської гімназії, він називає виваженим та економічно обґрунтованим. І це не дивлячись на те, що село Вишневе є одним з найбільших наповнювачів бюджету Савинської ОТГ. Лише рентна плата за користування надрами, що знаходяться на їх території становить близько 2 млн. грн. на рік.

Його повністю підтримав депутат Харківської обласної ради Валерій Білокудря, який був запрошений на засідання. Він намагався запевнити присутніх в тому, що ліквідація освітнього закладу – це один з кроків на шляху до покращення життя в ОТГ.

 

Поміж тим, депутат Ізюмської районної ради Віталій Костомаров виступив з жорсткою критикою щодо закриття закладу. Він наголосив на тому що закриття школи несе загрозу подальшому існування села Вишнева. Фінансові надходження цієї території в повному обсязі забезпечує потреби на утримання освітньої установи. Крім того дане питання потрібно обговорювати з громадою села та потребує більш глибокого вивчення. А тому на сьогодні воно не на часі.

Більшість депутатів Савинської селищної ради підтримали Віталія Костомарова. З 20 присутніх на сесії депутатів, 3 проголосували за те, щоб питання ліквідації Вишнівської гімназії не знімали з порядку денного (Плотнікова Ірина, Білокудря Світлана, Руденко Юрій). 4 депутати утрималися (Мокрий Руслан, Мокрий Віктор, Коляда Ольга, Покуса Олена).  Всі інші проголосували за те, щоб питання ліквідації закладу освіти в селі Вишневе, було знято з розгляду.

Юрій Матвієнко впевнений, що це питання ще не одноразово буде підніматися в цьому залі. Та чи вистачить депутатам сил, протистояти злочинному рішенню про закриття навчального закладу. Адже Вишнівська гімназія може стати лише першим кроком до знищення закладів освіти Савинської громади. Хто стане наступним?

Будемо слідкувати за розвитком подій.

Дані Інфо