На Харківщині розпочнеться перевірка пунктів вакцинації

Голова Харківської ОГА Олег Синєгубов сьогодні на апаратній нараді дав доручення провести перевірку всіх центрів вакцинації в області. Як повідомив губернатор, багато мешканців Харкова та області скаржаться на обслуговування в пунктах вакцинації. Тому було вирішено провести перевірку якості роботи цих медичних установ.

Синєгубов наголосив, що в місті та області мешканцям мають бути забеспечені умови для зручної вакцинації. У приватних великих установах, наприклад торгівельних центрах, де є пункти вакцинації, маршрут має бути окремо позначено.

Головними незручностями громадяни вважають незручний час роботи центрів, бо деякі відкриваються лише після обіду та не працюють у вихідні дні. Департаменти мають перевірити роботу пунктів вакцинації та проаналізувати ефективність діяльності мобільних бригад.

Також на нараді, за інформацією видання Status QUO, було розглянуто готовність медичної системи до нової хвилі коронавірусу. Особлива увага буде приділена забезпеченню кисневими апаратами ковідних пацієнтів. Станції штучного дихання, що Мінздрав передав на Харківщину мають увійти в експлуатацію найближчим часом.

Наразі спеціалізовані лікарні для ковідних хворих заповнено близько 25%. Директор Департаменту охорони здоров’я у Харкові та області Максим Хаусов повідомив, що наразі регіон знаходиться на порозі нової хвилі пандемії, цього разу штаму «Омікрон». Близько 40% проб з харківських лікарень мають цей штам.

Зараз у Харкові вакциновано 1 097 677 громадян, що складає 52% від усіх дорослих громадян. У тому числі, 41 809 (99%) медичних працівників, та 88 110 (98%) працівників освіти. В області наразі працюють 169 пунктів щеплень, 35 центрів та виїжджають на виклики 75 мобільних бригад.