На Харківщині спіймали палія, який влаштував масштабну пожежу

У Лозівському районі палія стерні спіймали “на гарячому”.

Як повідомили в ГСЧС, 22 серпня о 15:04 на номер “101” надійшла інформація про займання стерні на полі.

Інцидент стався біля с. Плахтіївка Близнюківської громади Лозівського району. До місця події прибуло чергове відділення 10-ї частини Державної пожежно-рятувальної служби на автоцистерні. У той час площа пожежі становила близько 1500 м.кв. О 20:10 вогонь вдалося локалізувати, а о 20:45 – повністю ліквідувати.

Те, як місцевий чоловік здійснював підпал стерні на орендованій ним земельній ділянці, помітила заступник Близнюківського селищного голови, яка проїжджала повз. На зауваження чоловік не реагував. Жінка відразу ж повідомила в ГСЧС і поліцію, зафіксувавши порушення на телефон. Інцидент внесений до Єдиного реєстру за ст. 245 ч.1 Кримінального Кодексу України “Знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу”. В даний час проводиться досудове розслідування.

Рятувальники ще раз підкреслюють, що спалювання сухої трави, чагарників, сміття та іншої рослинності заборонено. В результаті пожеж вогнем знищується не лише суха рослинність, а й насіння, і коріння живих рослин, пошкоджуються нижні частини дерев і кущів. Руйнується гумус, гинуть грунтоутворюючі організми і бактерії, які допомагають рослинам засвоювати корисні речовини. Вогняна стихія поглинає на своєму шляху все живе. Гинуть рослини, комахи, молодняк звірів і птахів.