На Харківщину завітали швецькі фахівці музейної і архівної справи

Делегація ознайомилась з досвідом роботи українців і запропонувала допомогу.

На Харківщині з візитом побувала делегація зі Швеції. В її склад увійшли фахівці з музейної і архівної справи. Вони ознайомились з роботою українських колег під час військових дій.

Про це повідомили в ХОВА, пише Дані-Інфо.

Скандинавські партнери України цікавились роботою українських колег. Голова Харківської обласної ради Тетяна Єгорова-Луценко зустрілася з головною зберігачкою фондів Національного архіву Швеції Йоганною Фріс Маркевич та генеральною директоркою Національного музею військової історії Швеції Гелен Ронлунд.

Вони вивчили роботу музеїв і архівів Харківщини під час повномасштабної агресії з боку росії. Також обговорювались нагальні питання, які потребують найскорішого вирішення і домовились про комунікацію щодо допомоги музеям і архівним фондам Харківщини.

В свою чергу Йоганна Фріс Маркевич відзначила, що Швеція має навчитись у українських фахівців роботі в складних умовах і діям на випадок виникнення надзвичайної ситуації, яка зараз відбувається в Україні.

На зустрічі були присутні представники Харківського національного університету імені Каразіна, керівники обласних комунальних закладів музейної та архівної справи. Вона відзначила, що музеї і архіви Харківщини намагаються зробити все, щоб зберегти колекції, архівні фонди, консервує зруйновані і пошкоджені будівлі музеїв. Також зараз планується робота з відновлення будівель після перемоги.