Правоохоронці Харкова проводять обшуки наркоторгівців

Співробітники ДБР у Харкові проводять обшуки у справі про продаж наркотиків. Правоохоронці викрили велику схему продажу та розповсюдження наркотиків, з оборотом близько 10 мільйонів гривень. За повідомленням прес-центру ДБР, організована злочинна група діяла по всій Україні, видаючи тисячі підроблених рецептів на аптечні наркотичні речовини з 2014 року.

За інформацією від Державного бюро розслідувань, злочинна група працювала під виглядом програми лікування наркозалежних, підконтрольної державі. Замість допомоги наркозалежним, видавалися тисячі рецептів на придбання в аптеках речовин, неконтрольоване застосування яких нерідко призводить до летальних наслідків. Основними клієнтами злочинної організації виступали молоді люди.

За попередньою версією, фігуранти мали зв’язки з чиновниками. Слідчі вважають, що протегували ОЗУ співробітники правоохоронних органів, отримуючи незаконну частку з прибутку від продажу наркотиків. Організатори злочинної схеми за допомогою реєстрації фіктивних підприємств відкрили наркологічні кабінети в містах по всій Україні. У схемі брали участь і аптеки.

Оперативна інформація підтвердила, що за кілька сот гривень відпускалися рецепти на придбання 40 таблеток метадону. Далі покупці легально купували метадон, а потім поширювали на чорному ринку. Кожна точка відпускала близько 2-3 тисяч таких рецептів на місяць. Згідно з попередньою оцінкою, місячний дохід від такої діяльності становив 10 мільйонів гривень.

Сьогодні обшуки у цій справі проходять у Харкові, Києві, Запоріжжі, Дніпрі та Одесі. Обшуки проводяться як у фігурантів, так і у місцевих керівників правоохоронних підрозділів та інших посадових осіб.

Фігурантам справи пред’явлені такі звинувачення:

  • за ст. 307 ч. 3 ККУ за організоване придбання, зберігання та розповсюдження наркотиків;
  • ст. 359 ч. 3 ККУ за використання спецзасобів для отримання інформації групою в незаконних цілях;
  • ст. 365 ч.3 ККУ за перевищення службових повноважень правоохоронцями.

У разі визнання провини підозрюваних їм загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.